Najbardziej obiecujący nowy serial? Krytycy typują "Gotham"

"Gotham" został uznany za najbardziej obiecującą nową produkcję przez stowarzyszenie amerykańskich krytyków telewizyjnych. Głównym bohaterem serialu jest James Gordon, a akcja rozgrywa się zanim w mieście pojawił się Batman.

Produkcja amerykańskiej stacji Fox wyprzedziła w głosowaniu krytyków inne premiery jesiennej ramówki: "Jane the Virgin" (emisja planowana na antenie CW, o dziewczynie, która odkrywa, że przez przypadek została sztucznie zapłodniona ) oraz "A to Z" (NBC, historia związku pewnej pary).

" Gotham " ma skupić się na postaci młodego Jamesa Gordona. Niedoświadczony jeszcze detektyw razem z partnerem zostaną przydzieleni do wyjaśnienia jednej z głośnych spraw w historii miasta: zabójstwa Thomasa i Marthy Wayne'ów.

Twórcy zapowiadają, że jednym z istotnych elementów ma być również pokazanie historii wielu ważnych późniejszych przeciwników Mrocznego Rycerza. W serialu nie zabraknie więc Harveya Denta, Oswalda Chesterfielda Cobblepota (Pingwin) czy Seliny Kyle (Kobieta-Kot).

W "Gotham" występują m.in. Ben McKenzie jako Gordon i Jada Pinkett Smith w roli szefowej gangu Fish Mooney. Pojawi się również Bruce Wayne, a zagra go nastoletni David Mazouz.

 

Za serial odpowiada Bruno Heller, który ma na koncie takie sukcesy telewizyjne jak "Rzym" i "Mentalista". Amerykańska premiera "Gotham" jest zaplanowana na 22 września 2014 roku.

Więcej o: