George Clooney wraca do TV. Zagra w "Downton Abbey"

George Clooney, któremu sławę przyniosła rola w serialu "Ostry dyżur", znowu zagra w telewizyjnej produkcji. Aktor pojawi się w specjalnym odcinku "Downton Abbey".

Clooneya będzie można zobaczyć w świątecznym krótkometrażowym filmie powiązanym z serialem "Downton Abbey" - informuje Hollywood Reporter . Produkcja, pokazywana w okolicy Bożego Narodzenia, to przedsięwzięcie charytatywne, które ma na celu wspomóc finansowo sześć brytyjskich organizacji charytatywnych .

Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące roli Clooneya. Aktor dzięki występowi w charytatywnym odcinku dołączy do grona wielu gwiazd, które można było podziwiać w "Downton Abbey", m.in. Shirley MacLaine (zagrała Marthę Levinson) czy Paula Giamattiego (Harold Levinson).

 

Dla gwiazdora Hollywood będzie to powrót do telewizji po wielu latach. Kariera Clooneya nabrała tempa, gdy w 1994 roku wystąpił po raz pierwszy jako dr Doug Ross w "Ostrym dyżurze". Był uwielbiany przez widzów, a także doceniany przez krytyków (był trzykrotnie nominowany do Złotych Globów, a dwa razy walczył o Emmy). Zdecydował się jednak poświęcić filmowi i w 1999 roku zrezygnował z "Ostrego dyżuru". Później wrócił na chwilę - zagrał gościnnie w szóstej serii, a także w finałowym odcinku w 2009 roku. Skupił się jednak przede wszystkim na grze w produkcjach pełnometrażowych.

Jest również reżyserem i producentem, często filmów silnie zaangażowanych społecznie i politycznie.. Ma na koncie dwa Oscary - w 2005 roku Akademia Filmowa doceniła jego rolę w "Syrianie", a w 2013 roku odebrał statuetkę jako jeden z producentów "Operacji: Argo".

 

"Downton Abbey" to dramat kostiumowy produkowany dla brytyjskiej telewizji ITV. Na 21 września 2014 roku jest zaplanowana premiera piątej serii . Produkcja została nagrodzona w 2012 roku Złotym Globem dla najlepszego miniserialu lub filmu telewizyjnego.

Więcej o: