"Najbardziej obiecujący debiut sezonu" z USA szybko w naszej telewizji. Znamy datę polskiej premiery "Gotham"

Amerykańscy krytycy okrzyknęli "Gotham" najbardziej obiecującym nowym serialem jesiennej ramówki. Polscy telewidzowie nie będą musieli czekać długo, by poznać historię młodego Jamesa Gordona. Universal Channel pokaże pierwszy odcinek kilkanaście dni po amerykańskiej premierze.

"Gotham", prequel historii o Batmanie, to nowa produkcja amerykańskiej stacji FOX. Krytycy z TCA (Television Critics Asossiation) przewidują, że to może być największy hit serialowy najbliższych miesięcy . Pierwszy odcinek w USA zostanie pokazany 22 września 2014 roku. Prawa do emisji w Polsce ma Universal Channel, który pokaże go 8 października o 22:00 .

Zobacz wideo

Gotham przed Mrocznym Rycerzem

Głównym bohaterem serialu jest niedoświadczony jeszcze detektyw James Gordon. Razem z partnerem zostaną przydzieleni do wyjaśnienia jednej z głośnych spraw w historii miasta: zabójstwa Thomasa i Marthy Wayne'ów. W Gordona wcielił się Ben McKenzie ("Życie na fali", "Gliniarze Southland").

W serialu, za który odpowiada Bruno Heller ("Rzym", "Mentalista") będzie można zobaczyć nastoletniego Bruce'a Wayne'a (David Mazouz). Produkcja ukazuje również wczesną działalność późniejszych wrogów Batmana: Człowieka- Zagadki, Kobiety-Kot czy Pingwina.

 

Idziemy w dobrym kierunku

Wygląda na to, że o czasach, gdy nowości serialowe z USA polscy telewidzowie mogli oglądać najwcześniej po kilkunastu miesiącach, można na dobre zapomnieć. Na razie co prawda głównie płatne kanały telewizyjne mogą sobie pozwolić na emisję tuż po tym, jak produkcję zobaczą amerykańscy widzowie, ale to i tak duży postęp, który dokonał się w ciągu ostatnich kilku lat. HBO zdążył przyzwyczaić swoich abonentów do zaledwie jednodniowych poślizgów (np. w przypadku "Gry o tron" czy "Czystej krwi"), podobną taktykę przyjął choćby FOX - już niedługo kolejna seria "The Walking Dead" na polskich ekranach dzień po debiucie w Stanach. Można tylko życzyć sobie (i innym telewidzom) o tym, by w ich ślady szło coraz więcej kanałów.

Polska telewizja ma już nawet na koncie emisje odcinków seriali przed amerykańskimi stacjami telewizyjnymi. Tak było choćby w przypadku "Anatomii prawdy", którą polski FOX Life pokazał przed amerykańskim kanałem ABC.

Więcej o: