Colin Farrell: Zagram w "Detektywie"

Co prawda przedstawiciele HBO jeszcze oficjalnie nie wypowiadają się na temat obsady drugiej serii "Detektywa", ale Colin Farrell potwierdził, że zagra w serialu.

Irlandzki aktor w rozmowie z Sunday World zdradził, że pojawi się w "Detektywie". - Będę pracował na planie drugiej serii, jestem bardzo podekscytowany - powiedział . To pierwsza gwiazda, która przyznała, że ma pójść w ślady Matthew McConaugheya i Woody'ego Harrelsona.

Pierwszy z trójki?

"Detektyw" - produkcja, która zadebiutowała na antenie HBO na początku tego roku - została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków (zdobyła pięć nagród Emmy), a także przez widzów. Wielu z nich było zawiedzionych, gdy dowiedziało się o zamyśle twórcy serialu: Nic Pizzolatto na początku postanowił, że bohaterowie znani z pierwszej serii nie pojawią się w kolejnych odcinkach, nową sprawą zajmą się inni detektywi. To z kolei sprawiło, że jeszcze przed finałem pierwszej serii ruszyła giełda nazwisk .

Spekulacjom dotyczącym nowej obsady od miesięcy przyglądają się uważnie miliony fanów czekających na oficjalne potwierdzenie jakiegokolwiek nazwiska. - Tym razem bohaterami będą trzy postacie, które już uwielbiam i które są naprawdę wyjątkowe, ale żadna z nich to nie Cohle ani Hart - mówił Pizzolatto . Najwyraźniej jedną z nich będzie właśnie Farrell. Aktor zdradził również, że kolejna seria - podobnie jak pierwsza - będzie liczyła osiem odcinków .

Kto jeszcze?

W ciągu ostatnich tygodni prasa donosiła także, że rozmowy na temat występu w kolejnych odcinkach z producentami "Detektywa" prowadzą m.in.: Vince Vaughn ("Sztuka zrywania"), Taylor Kitsch ("Friday Night Lights"), Rachel McAdams ("Pamiętnik") i Elisabeth Moss ("Mad Men"). O ile nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia żadnego członka obsady ze strony HBO, wiadomo jednak, że niedługo musi się to stać, bo zdjęcia do nowych odcinków są zaplanowane na jesień tego roku .

W pierwszej serii "Detektywa" McConaughey i Harrelson wcielili się w policjantów Cohle'a i Harta, którzy po wielu latach dowiadują się o popełnionym morderstwie przypominającym do złudzenia sprawę, nad którą kiedyś pracowali. Muszą wspomnieniami wrócić do serii przedziwnych zabójstw dokonanych w Luizjanie w latach 90. ubiegłego wieku.

 

Akcja serialu tym razem ma rozgrywać się w Kalifornii.Premiera drugiej serii "Detektywa" jest spodziewana latem 2015 roku .

Występ w "Detektywie" nie będzie pierwszą telewizyjną rolą Colina Farrella. W 1996 roku debiutował w serialu BBC "Ballykissangel". Aktor ma na koncie role w takich produkcjach jak "Wojna Harta", "Raport mniejszości", "Aleksander" czy kinowi "Policjanci z Miami".

Więcej o: