"To nie będzie drugi Szacki". Jacek Koman "Prokuratorem" w nowym serialu TVP. Znamy też nazwisko jego partnera

Jacek Koman zagra główną rolę w serialu kryminalnym "Prokurator", który ma trafić do ramówki telewizyjnej Dwójki w przyszłym roku. Razem z nim kolejne zagadki, bo będzie to serial proceduralny, będzie rozwiązywał w każdym odcinku Wojciech Zieliński.

Głównym bohaterem nowej produkcji TVP2 ma być emerytowany prokurator, który stara się rozwikłać zagadkę z przeszłości dotyczącą swojej rodziny. Oprócz tego, tak to w serialu proceduralnym, w każdym odcinku będzie miał do wyjaśnienia inną sprawę kryminalną. Będzie mu w tym pomagał młody policjant. To właśnie tę parę, jak podczas "Programu telewizyjnego" na antenie TOK FM zdradził Wojtkowi Krzyżaniakowi Artur Kowalewski, producent wykonawczy "Prokuratora" z ramienia ATM, zagrają Jacek Koman i Wojciech Zieliński.

Także za scenariusz odpowiada duet - bracia Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy. Ten pierwszy jest doskonale znany fanom książkowych kryminałów, bo ma na koncie popularną trylogię z prokuratorem Szackim w roli głównej. - To jest naprawdę fajny tekst, bardzo dobra dramaturgia - mówi Kowalewski. - Od razu powiem też, że serialowy prokurator to nie jest Szacki, nazywa się Proch i nie ma tak "olewczego" stosunku do rzeczywistości. Jest taką postacią "vintage" , chodzi bardzo elegancko ubrany, on wierzy, że to jest jego zbroja - opisuje tytułowego bohatera producent.

Akcja "Prokuratora" będzie rozgrywała się w Warszawie, powstaje 10 odcinków. Reżyseruje Jacek Filipiak, który wcześniej pracował m.in. na planie "Odwróconych", "Naznaczonego" czy - ostatnio - "Lekarzy". Na planie tego ostatniego tytułu miał okazję współpracować z Komanem i Zielińskim. Odtwórca roli Procha jest również znany z ról w takich filmach jak "Moulin Rouge", "Australia" Baza Luhrmanna czy "Kochaj i tańcz" Bruce'a Parramore'a. Zielińskiego natomiast można było niedawno oglądać w serialu "Zbrodnia" emitowanego przez AXN, a na dużym ekranie w "Służbach specjalnych" Patryka Vegi.

Premiera "Prokuratora" na antenie TVP2 jest zaplanowana na jesień przyszłego roku.

Cała audycja poświęcona serialom "Wataha" i "Prokurator" tutaj [POSŁUCHAJ]

.

Więcej o: