Patryk Vega znów kręci dla telewizji. Serial "Służby specjalne" wiosną w TVP2

"Służby specjalne" przyciągnęły już do kin prawie pół miliona widzów, a wiosną bohaterowie znani z filmu Patryka Vegi zagoszczą na antenie TVP2. W grudniu ruszają zdjęcia do serialu, który ma rozwinąć sensacyjne wątki i pogłębić historie głównych postaci. Obok profesjonalnych aktorów mają pojawić się naturszczycy.

Vega, który zbierał dokumentację do kinowej produkcji przez dwa lata, postanowił wykorzystać w miniserialu materiały, których nie zdołał włączyć do filmu. Telewizyjne "Służby specjalne" zostały więc wzbogacone o nowe wydarzenia, fakty i postaci.

Akcja filmu "Służby specjalne" rozpoczyna się, gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych. Do nowoutworzonej tajnej jednostki do zadań specjalnych trafiają niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik, kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie oraz były pułkownik SB. Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet, muszą zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą, dla kogo pracują.

Zobacz wideo

Jak zapowiadają twórcy, w serialu elementy thrillera politycznego będą przeplatać się z życiowymi problemami głównych bohaterów, a w tym celu Vega, oprócz emocjonujących scen akcji, włączył do scenariusza liczne wątki pokazujące zmagania oficerów służb specjalnych z rodzinnymi dramatami. - "Służby specjalne" łączą ze sobą kilka gatunków. Spotyka się tu political fiction z kryminałem, z filmem sensacyjnym i z kinem psychologicznym. Unikalne jest to, że serial opowiada o aktualnych wydarzeniach w Polsce. Nie mówi o prehistorii sprzed 20 lat, tylko pokazuje rzeczywistość, którą mamy za oknem. Jednocześnie ogromnym atutem "Służb specjalnych" jest to, że nie trzymają niczyjej strony. Dowalają wszystkim - mówi reżyser.

W serialu będzie można zobaczyć m.in. Olgę Bołądź, Eryka Lubosa, Kamillę Baar, Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Marcina Bosaka, Wojciecha Zielińskiego, Andrzeja Grabowskiego, Janusza Chabiora, Beatę Kawkę i Wojciecha Machnickiego. Obok nich na planie pojawią się także naturszczycy - autentyczni przestępcy, oficerowie służb i policji. - Ten szczególny "drugi plan" buduje dla widza ultrarealizm całej historii - wyjaśnia reżyser.

To nie pierwszy raz, gdy Vega kręci serial na podstawie pełnometrażowej produkcji. Także pierwsza seria "PitBulla" była rozszerzoną o nowe wątki wersją kinowego filmu.

Telewizyjne "Służby specjalne" będą miały premierę na antenie TVP2 wiosną 2015 roku.

Więcej o: