Będzie ekranizacja kolejnej książki J.K. Rowling. Zamiast Harry'ego Pottera - Cormoran Strike

Stacja BBC One zamówiła serial opowiadający o przygodach Cormorana Strike'a, bohatera książki "Wołanie kukułki". Autorka "Harry'ego Pottera" wydała powieść pod pseudonimem po zakończeniu pisania cyklu o młodym czarodzieju.

Główną postacią "Wołania kukułki" jest weteran wojenny z Afganistanu, który zostaje prywatnym detektywem. Serial BBC ma być opowiadać o wydarzeniach opisanych w dwóch pierwszych, wydanych do tej pory, tomach cyklu, a Rowling ma być zaangażowana w tworzenie scenariusza. Poszukiwania odtwórcy głównej roli już się rozpoczęły .

Mogła być klapa, jest bestseller

W pierwszej części przygód Strike'a, zatytułowanych właśnie "Wołanie kukułki" (oryginalny tytuł powieści to "The Cuckoo's Calling") detektyw zajmuje się sprawą modelki, która ginie na skutek upadku z balkonu, natomiast w drugiej (w Polsce wydanej pod tytułem "Jedwabnik") próbuje rozwiązać zagadkę śmierci kontrowersyjnego powieściopisarza.

Książka "Wołanie kukułki", którą Rowling wydała w 2013 roku jako Robert Galbraith, na początku nie była bestsellerem - po premierze w Wielkiej Brytanii rozeszło się zaledwie 1500 egzemplarzy, a sprzedaż skoczyła gwałtownie, gdy prasa ujawniła, że pod pseudonimem ukryła się autorka sagi o Harrym Potterze. Wtedy powieść awansowała z 4709. na pierwsze miejsce listy najchętniej kupowanych tytułów przez Amazon. Początkowe mało ciepłe przyjęcie książki przez czytelników nie oznacza jednak, że powieść jest zła - wiele recenzji było bardzo pozytywnych. Rowling zapowiedziała, że planuje siedem części cyklu.

Rowling nie próżnuje

BBC zrealizowało już także trzyczęściowy miniserial na podstawie innej książki J.K. Rowling, powieści z 2012 roku skierowanej do dorosłych i zatytułowanej "Trafny wybór". " Młodzi bohaterowie pozwalają tu sobie na to, co Harry'emu Potterowi nigdy pewnie nawet nie przyszło do głowy: biorą narkotyki, przeklinają, okaleczają się... " - pisał o niej jeden z recenzentów tuż po premierze w 2012 roku. Brytyjska premiera tej produkcji jest zapowiedziana na luty przyszłego roku.

W oczekiwaniu na ekranizacje kolejnych powieści Rowling fani jej twórczości mogą cieszyć się z powrotu niektórych postaci znanych z kart książek poświęconych jej najbardziej znanemu bohaterowi. Pisarka w prezencie świątecznym będzie publikowała na stronie Pottermore.com, codziennie - począwszy od 12 grudnia, po jednym z 12 opowiadań, których akcja ma rozgrywać się w świecie Harry'ego Pottera . W jednej z historii ma pojawić się np. Draco Malfoy.

Przeczytaj kryminały wydane przez J.K. Rowling pod pseudonimem >>

Więcej o: