Ponad 40 procent ludzi kłamie, że ogląda seriale?! Którym najbardziej chwalą się Brytyjczycy?

42 procent osób przepytanych przez RadioTimes.com przyznało się do kłamstwa na temat oglądania seriali telewizyjnych, których akcji w rzeczywistości nie śledzą. Najczęściej udają, że doskonale znają bohaterów ?Breaking Bad?.

Seriale są w modzie - taki trend obowiązuje od ładnych kilku lat. Takie - stosunkowo nowe - tytuły jak "Gra o tron" czy "House of Cards" to produkcje, których znajomością warto pochwalić się w towarzystwie. Dobrze mieć również na koncie godziny spędzone na oglądaniu klasyki telewizji, do której zaliczają się np. "Rodzina Soprano" czy "Lost: Zagubieni". Z badania przeprowadzonego na zlecenie RadioTimes.com wśród 1,5 tys. czytelników wynika jednak, że ci, którzy z różnych względów nie widzieli serialu, a uznają, że wypada go znać, najczęściej kłamią na temat "Breaking Bad" .

Aż 13,2 proc. badanych osób udaje, że śledzi(ło) losy nauczyciela chemii Waltera White'a (Bryan Cranston), który razem z byłym uczniem Jessem Pinkmanem (Aaron Paul) produkuje i sprzedaje metaamfetaminę. Najwyraźniej robi na nich wrażenie to, że przez wielu krytyków "Breaking Bad" jest uznawany za jeden z najlepszych seriali wszech czasów, z nietuzinkowymi bohaterami, świetną obsadą i fantastycznym scenariuszem. Produkcja ma na koncie aż 10 statuetek Emmy, w tym po trzy dla Cranstona i Paula. Wielu ankietowanych wskazało właśnie ten tytuł, mimo tego, że ostatni odcinek został wyemitowany w 2013 roku.

"Breaking Bad" - zwiastun

Zaraz za "Breaking Bad" na liście znalazła się "Gra o tron", do oglądania której (wbrew temu, jak jest naprawdę) w rozmowach ze znajomymi przyznaje się 11,7 proc. badanych. Ten amerykański serial fantasy, który jest kręcony na podstawie sagi "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R. R. Martina, znalazł się jednocześnie na szczycie listy najczęściej ściąganych produkcji telewizyjnych w sieci na świecie, na której w pierwszej dziesiątce zabrakło miejsca dla "Breaking Bad".

A tak wygląda lista seriali, o których oglądaniu najczęściej kłamią Brytyjczycy:

1. Breaking Bad (13,21 proc.)

2. Gra o tron (11,74 proc.)

3. Sherlock (6,74 proc.)

4. Doctor Who (6,54 proc.)

5. Lost (5,47 proc.)

6. Orange Is the New Black (5,2 proc.)

7. Rodzina Soprano (4,07 proc.)

8. Mad Men (3,87 proc.)

9. Modern Family (3,27 proc.)

10. House of Cards (3,14 proc.)

Więcej o: