Startuje sezon 3. "House of Cards". Kevin Spacey i Robin Wright na londyńskiej premierze [ZDJĘCIA]

27 lutego od północy użytkownicy Netfliksa mogą wreszcie zobaczyć sezon 3. "House of Cards". Wczoraj w Londynie odbyła się uroczysta premiera serialu, na której pojawili się m.in. grający główne role Kevin Spacey i Robin Wright.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY >>

Trzecia seria "House of Cards" ma być "bardziej polityczna" od dwóch poprzednich. Jak zapowiedziała Agnieszka Holland, która wyreżyserowała dwa z trzynastu odcinków, można spodziewać się m.in. więcej polityki międzynarodowej, w tym wątków rosyjskich .

Makbet i Lady Makbet w popowej wersji

Holland wyreżyserowała 10. oraz 11. odcinek trzeciej serii serialu. Polska reżyserka bardzo pozytywnie wypowiadała się na temat dwójki głównych aktorów produkcji. - To są wspaniali aktorzy, nie tylko dlatego, że grają w "House of Cards". Robin obserwuję już od przynajmniej piętnastu lat. Kevin Spacey jest jednym z najlepszych aktorów swego pokolenia. Są świetni, a grając w parze są genialni, bo napędzają się wzajemnie. Tacy Makbet i Lady Makbet w popowej wersji - opowiadała Holland.

 

W nowej serii główny bohater Frank Underwood (Spacey) objął wymarzone stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wcześniej, walcząc o fotel prezydencki, knuł intrygi, manipulował współpracownikami, nie cofnął się nawet przed morderstwem. Teraz będzie walczył o utrzymanie pozycji. Czy jego imperium przetrwa? Czy jego żona Claire (Wright) nadal będzie chciała brać udział w jego nieczystej grze?

Niektórzy mieli szczęście zobaczyć fragmenty trzeciego sezonu na dwa tygodnie przed premierą . Pojawiły się na kilka minut na stronie Netflix i szybko zostały odpublikowane (oficjalne wytłumaczenie? Błędy techniczne, choć wiele osób obstawia zabieg promocyjny). Redaktorzy Mashable, którzy zdążyli obejrzeć kilka minut pierwszego odcinka trzeciej serii donosili, że pojawia się w nim kolumna samochodów, a także scena, w której Frank Underwood sika na grób, na którym znajduje się nazwisko Calvin T. Underwood.

Jak obejrzeć sezon 3. "House of Cards" w Polsce?

Sezon 3. "House of Cards" debiutuje w serwisie Netflix, jak zwykle jego użytkownicy będą mogli obejrzeć od razu wszystkie odcinki. Platforma internetowa, dla której powstaje także ceniony serial "Orange Is The New Black", nie jest jednak oficjalnie dostępna w naszym kraju.

Do tej pory internauci musieli szukać sposobu, by szybko zobaczyć najnowsze przygody Franka Underwooda. Teraz trzecią serię "House of Cards" będą mogli obejrzeć w polskiej telewizji już dzień po amerykańskiej premierze. 28 lutego "House of Cards" ma pojawić się w ramach oferty NC+ w wypożyczalni VOD ( szczegóły tutaj ).

Więcej o: