"Dexter" w PRL? Zobacz jak wyglądałaby czołówka serialu, gdyby powstał w Polsce w latach 80. [WIDEO]

Charakterystyczna czołówka serialu "Dexter", nagrodzona Emmy, została już wiele razy przerobiona przez fanów produkcji. Teraz pojawiła się w sieci świetna polska wersja, w której akcja rozgrywa się w późnym PRL-u.

Jest "Trybuna Ludu", jest też kawa w szklance i... zobaczcie zresztą sami.

 

"Porucznik Dexterewicz prowadzi podwójne życie. Za dnia pracuje w Urzędzie Spraw Wewnętrznych, a nocą walczy z niesprawiedliwością władzy ludowej" - opisują wideo jego twórcy z ekipy FUNVEO. Ich czołówkę "Dexterewicza" w ciągu niecałej doby obejrzało blisko 70 tysięcy osób, po dwóch dobach wyświetleń jest ponad 150 tysięcy.

Dla przypomnienia, oryginał, czyli wideo stworzone na potrzeby serialu "Dexter", w którym tytułową rolę - pracującego w policji seryjnego mordercy - w latach 2006-13 grał Michael C. Hall. Wpadający w ucho utwór, który słychać w tle, skomponował Rolfe Kent.

 

Choć wiele osób było rozczarowanych ostatnim odcinkiem "Dextera" (nawet Michael C. Hall przyznał, że historia i scenarzyści się wypalili ), to serial jest przez wielu krytyków uznawany za przełomowy. Widzowie polubili antybohatera - człowieka, który z zimną krwią zabija, a potem najczęściej przyjeżdża na miejsce popełnionej przez siebie zbrodni jako członek ekipy dochodzeniowej, specjalista od analizy śladów krwi na miejscu przestępstwa. Produkcja Showtime ma na koncie m.in. dwa Złote Globy.

Więcej o: