Mulder i Scully wracają do TV! To już pewne - będą nowe odcinki "Z archiwum X"

Twórca "Z archiwum X" Chris Carter i gwiazdy produkcji Gillian Anderson oraz David Duchovny po 13 latach od zakończenia zdjęć do serialu spotkają się znowu na planie. Amerykańska stacja FOX pokaże sześcioodcinkowy miniserial o przygodach agentów Muldera i Scully.

- Myślę o tym jak o 13-letniej przerwie reklamowej - mówi Carter. - Dobra informacja jest taka, że w tym czasie świat stał się jeszcze bardziej dziwny, więc to doskonały moment, by opowiedzieć te sześć historii - dodaje producent. Ekipa zacznie pracę latem, na razie nikt nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów dotyczących fabuły.

Zawalczą o starych i nowych widzów

Ten pięciokrotnie nagrodzony Złotym Globem tytuł, który ma też na koncie 16 statuetek Emmy, to telewizyjny fenomen, który może dzisiaj nie robi już takiego wrażenia jak 20 lat temu, ale nadal ma grono fanów. Teraz zmierzy się z trudnym zadaniem - twórcy muszą unieść ciężar oczekiwań wielbicieli i jednocześnie zawalczyć o tych widzów, którzy kilkanaście lat temu nie śledzili "Z archiwum X".

- Mieliśmy przywilej pracować z Chrisem przy tworzeniu dziewięciu sezonów "Z Archiwum X" i było to jedno z najlepszych doświadczeń w naszej karierze - powiedzieli szefowie stacji FOX Gary Newman i Dana Walden - "Z Archiwum X" był nie tylko najważniejszym serialem w historii naszego studia i telewizji, ale także ogólnoświatowym fenomenem, który miał ogromny wpływ na popkulturę - wystarczy wspomnieć o zastępach fanów, którzy towarzyszzyli mu od początku - dodali.

Warto zauważyć, że tak naprawdę od ostatniego spotkania z Mulderem i Scully - agentami FBI, którzy zajmują się próbą wyjaśnienia spraw, które bardzo trudno wyjaśnić - nie minęło aż 13 lat. Powstały przecież dwa filmy kinowe, z których ostatni ("Z archiwum X: Chcę wierzyć") miał premierę w 2008 roku. O nim akurat większość fanów i twórcy woleliby pewnie jednak zapomnieć...

 

Wielkie odkurzanie hitów

O powrocie serialu było słychać w ciągu minionych lat kilkakrotnie, ale pierwsze poważne doniesienia pojawiły się w styczniu tego roku, gdy podczas konferencji prasowej zorganizowanej podczas TCA Press Tour Newman i Walden przyznali, że są prowadzone rozmowy z twórcą oryginału Chrisem Carterem na temat powtórnego otwarcia "Archiwum X". Kilka dni później o możliwości pracy nad nowymi odcinkami wypowiedział się również Duchovny, który po rozstaniu z produkcją odnalazł się m.in. w roli pisarza Hanka Moody'ego w serialu "Californication". - Prędzej czy później ten projekt powstanie, nie wiadomo tylko, w jakiej formie. Cały sezon raczej nie wchodzi w rachubę. Dlaczego? Jesteśmy już za starzy - rzucił pół żartem, pół serio aktor w rozmowie z "USA Today" .

Szefowie FOX liczą zapene na to, że "Z archiwum X" pójdzie w ślady serialu "24 godziny" z Kieferem Sutherlandem, który po zdjęciu z anteny z sukcesem udało się przywrócić do życia jako 12-odcinkową kontynuację "24: Jeszcze jeden dzień". W kolejce czekają m.in. bohaterowie "Miasteczka Twin Peaks", którzy po 25 latach mają powrócić pod okiem Davida Lyncha i produkcja sci-fi "Herosi" - w tym roku widzowie zobaczą miniserial "Heroes Reborn", za który ma odpowiadać twórca oryginału Tim Kring. Być może zobaczymy również nowe odcinki "Skazanego na śmierć".

Serialowa powtórka z rozrywki - po latach powstaną nowe odcinki "Skazanego na śmierć", "Herosów" i "Z archiwum X"? >>

Więcej o: