"Gra o tron". "Pamiętacie Neda Starka? Był fajny, ale..." - Peter Dinklage śpiewa z Coldplay o bohaterach, których już nie ma [WIDEO]

Peter Dinklage, który w serialu HBO gra Tyriona Lannistera, weźmie udział w musicalu "Gra o tron", nad powstaniem którego czuwa Coldplay. W zapowiedzi wydarzenia, związanego z charytatywną zbiórką pieniędzy, można usłyszeć, jak śpiewa o postaciach z produkcji HBO, które nie dotrwały do piątego sezonu.
 

"Pamiętacie Neda Starka? Był fajny, ale nie przetrwał nawet do końca pierwszej serii" - śpiewa Dinklage o pierwszym zaskakującym widzów pożegnaniu z bohaterem "Gry o tron". Późńiej wspomina także m.in. zamordowanego króla Roberta Baratheona i jego następcę: "Myśleliście, że Joffrey musi przeżyć, a tymczasem nie ma go w napisach sezonu piątego". W tle słychać kobiecy chórek, a serialowy Tyrion kończy wyliczankę zapewnieniem, że "on ciągle radzi sobie dobrze".

Półtoraminutowe wideo promuje Red Nose Day, podczas którego na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC będzie trwała zbiórka dla żyjących w biedzie dzieci i młodzieży. To pierwsze takie wydarzenie w Stanach Zjednoczonych, choć w Wielkiej Brytanii Red Nose Day ma trzydziestoletnią tradycję. 21 maja w NBC pojawią się również inni członkowie obsady "Gry o tron": Kit Harington i Emilia Clarke, a także inne znane twarze, np. Julianne Moore, Benedict Cumberbatch, Paul Rudd, Gwyneth Paltrow, Elizabeth Banks oraz John Legend.

Więcej o: