"Skazany na śmierć" - mogą powstać kolejne odcinki, a co teraz porabiają aktorzy z serialu?

Coraz głośniejsze są plotki o powrocie kolejnego popularnego serialu sprzed lat. Bracia Burrows, Sucre, T-Bag - te postacie wciąż nam coś mówią. A co przez ostatnie lata robili aktorzy znani z serialu "Skazany na śmierć" ("Prison Break")?

Od premiery serialu "Skazany na śmierć" mija właśnie dekada. Od zakończenia serialu - sześć lat. Ile można w tym czasie nakręcić? Oj, sporo. I niektórzy kręcili. Spójrzmy, co w tym czasie robili przed kamerami aktorzy, których pamiętamy z tamtej więziennej opowieści.

Michael Scofield - Wentworth Miller

'Skazany na śmierć'"Skazany na śmierć" materiały prasowe

To Miller chyba najbardziej skorzystał na popularności serialu. Trudno było wyrzucić z pamięci jego tatuaże i szalone pomysły na ucieczki z więzienia. Co robił po zakończeniu "Skazanego na śmierć"? Na pewno pamiętacie, że niedawno był w Polsce (na krakowskim festiwalu Off-Camera). Głośno też było o jego liście, w którym odmawiał wizyty w Rosji, skoro jest gejem, a tam jest to karalne. Ale co porabiał na ekranie?

W 2010 roku pojawił się w czwartej odsłonie cyklu kinowego "Resident Evil", a potem - jak wielu innych aktorów - zaangażował się w ekranizacje komiksów. W animowanym serialu "Liga Młodych" podłożył głos pod Deathstroke'a, a przede wszystkim zagrał Kapitana Colda w tegorocznym, pierwszym sezonie "The Flash". Pojawił się w pięciu odcinkach i było tak dobrze, że w przyszłym roku trafi wraz z tą postacią do nowego serialu "Legends of Tomorrow", w którym towarzyszyć mu będzie jego prisonbreakowy brat, Dominic Purcell.

Lincoln Burrows - Dominic Purcell

'Skazany na śmierć'"Skazany na śmierć" materiały prasowe

Purcell w ostatnich latach wyspecjalizował się w rolach twardzieli, ale powiedzmy sobie szczerze: jego warunki mocno go do tego predysponują. Zagrał w kilkunastu filmach klasy B i w kilku A, raczej na drugim planie, czasem w niezłym towarzystwie, jak chociażby w "Elicie zabójców", w nowej wersji "Nędznych psów" czy "Feralnej nocy".

W głównych rolach obsadzał go przede wszystkim Uwe Boll w swoich filmach "Bailout", "Suddenly", "W imię króla 3", ale nie tylko. Purcell zagrał bowiem tytułową rolę w "Królu wikingów" czy w "Sercu do walki" o starzejącym się bokserze. I można tak długo. W zeszłym roku Purcell wrócił też do telewizji - w serialu "The Flash" zagrał komiksowego Heat Wave'a. Dzięki temu w przygotowywanym właśnie spin-offie "Legends of Tomorrow" ponownie spotka się ze swym partnerem z "Prison Break" - Wentworthem Millerem.

Fernando Sucre - Amaury Nolasco

'Skazany na śmierć'"Skazany na śmierć" materiały prasowe

Najlepszy i najwierniejszy przyjaciel braci Burrows - Sucre. Trudno będzie wyobrazić sobie nowy serial bez niego. Nolasco lubi grać w serialach i w ostatnich latach pojawił się w wielu - często więcej niż w jednym odcinku. Można tu wymienić chociażby "Gliniarze z Southland", "Chase", "Partnerki", sitcom "Facet też kobieta" czy "Piętno gangu". Nic jednak nie było aż takim sukcesem jak "Skazany na śmierć".

Na dużym ekranie można go było wypatrzeć chociażby w "Dzienniku zakrapianym rumem" czy "Szklanej pułapce 5", ale to też nie były ważne role. Dla Nolasco powrót do Sucre jest szansą na przypomnienie się światu na dużą skalę.

Theodore T-Bag Bagwell - Robert Knepper

'Skazany na śmierć'"Skazany na śmierć" materiały prasowe

Nasz ulubiony czarny charakter. Gość tak zły, że aż uroczy. Dzięki tej roli Knepper dostał sporo kolejnych. Raz zresztą nawet do niej wrócił - w serialu "Breakout Kings", produkowanym przez scenarzystów "Skazanego na śmierć". A poza tym na ostatni sezon dołączył do obsady "Herosów", kilkakrotnie pojawił się w "Gwiezdne wrota: Wszechświat", zagrał w "Shameless - Niepokorni" i "Kulcie", pojawił się w "Czarnej liście" i "Arrow", a potem (jak koledzy wyżej) w "The Flash". Wystąpił w "Mob City" i "Hawaii 5.0".

Nie odmawiał również filmów kinowych - od "R.I.P.D. - Agenci z zaświatów" przez "Percy'ego Jacksona - Morze potworów" po "Igrzyska śmierci - Kosogłos". To naprawdę zapracowany gość. Czy znajdzie czas na powrót do T-Baga?

Dr Sara Tancredi - Sarah Wayne Callies

'Skazany na śmierć'"Skazany na śmierć" materiały prasowe

Najważniejsza rola żeńska w serialu. Callies to chyba jedyna osoba z głównej obsady, która przykryła popularność ze "Skazanego na śmierć" inną rolą. Oczywiście myślę o Lori Grimes z "The Walking Dead". Ale już zakończyła swą przygodę z tym serialem, więc może wracać, tym bardziej że jej jedyna duża próba przeniesienia się do pierwszej ligi blockbusterów, czyli "Epicentrum", okazała się poważną klapą.

William Fichtner - Alex Mahone

'Skazany na śmierć'"Skazany na śmierć" materiały prasowe

Jedyna postać, która porządnie zadomowiła się w fabule "Skazanego na śmierć", choć nie występowała od samego początku. Mahone wkroczył dopiero w drugim sezonie i świetnie się przyjął, ale w końcu jego odtwórca, William Fichtner, to aktor zdecydowanie bardziej doświadczony i rozpoznawalny niż reszta obsady tego serialu. Przynajmniej w momencie jego startu.

Dwie największe późniejsze telewizyjne przygody tego aktora to "Ekipa" z HBO i dwa sezony "Przekraczając granice", znanego u nas z AXN. Ale Fichtner to teraz przede wszystkim dobry aktor drugiego planu, sprawdzony w dużych hollywoodzkich produkcjach, takich jak "Jeździec znikąd", "Elizjum" "Wojownicze żółwie ninja", a już niedługo ich sequel i "Independence Day Resurgence".

A co porabiają osoby z ekipy zakulisowej?

Paul Scheuring - twórca serialu

Tuż po zakończeniu "Skazanego na śmierć" wyreżyserował remake niemieckiego filmu zatytułowany "Eksperyment". Obraz jednak ani nie wzbudził emocji, ani nie osiągnął sukcesu i został wydany od razu na DVD. W świecie serialowym stworzył nieudaną produkcję "Zero Hour", która szybko została zdjęta z ramówki. Potem pracował jako scenarzysta seriali "Halo Nightfall" oraz "Klondike". Na razie nie wiadomo, czy Scheuring wróci za stery nowego sezonu.

Matt Olmstead - scenarzysta

Najpierw pracował jako producent konsultujący serialu "Magia kłamstwa", by później wspólnie z Nickiem Santorą stworzyć "Breakout Kings", czyli serial rozgrywający się w tym samym świecie co "Skazany na śmierć". Wyżej wspominaliśmy, że właśnie tutaj Robert Knepper powrócił do roli T-Baga.

Obecnie pracuje jako producent i scenarzysta seriali "Chicago Fire" oraz "Chicago PD" (jest twórcą tego spin-offu). Stworzył też kolejny spin-off tej serii pt. "Chicago Med.", który za jakiś czas zadebiutuje na ekranach. Olmstead jest raczej tak zapracowany, że nie powróci w nowym sezonie przygód braci.

Nick Santora - scenarzysta

Najpierw razem z Mattem Olmsteadem tworzył "Breakout Kings". Potem już bez kolegi pisał scenariusze serialu "Vegas". Obecnie jest twórcą umiarkowanie popularnego serialu "Scorpion", którego 2. sezon zadebiutuje jesienią.

Więcej o: