To oni zawrą "Pakt"? Znamy nazwiska aktorów, którzy wystąpią obok Marcina Dorocińskiego w nowym serialu HBO

W serialu "Pakt", który jest kolejną polską produkcją HBO (wcześniej były "Bez tajemnic" i "Wataha"), Marcin Dorociński gra Piotra - znanego dziennikarza śledczego, którego widzowie poznają w trakcie burzy medialnej, jaką wywołała jego ostatnia publikacja prasowa. Kto wystąpi obok niego?

Producenci stopniowo zdradzają kolejnych członków obsady. Wcześniej wiadomo było, że w "Pakcie" obok Dorocińskiego będzie można zobaczyć Magdalenę Cielecką, Edwarda Linde Lubaszenko i Marcina Wojciechowskiego. Teraz mamy zdjęcia i opisy kolejnych postaci, w które wcielą się Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki.

Kim oni są?

Marta Nieradkiewicz występuje w roli Weroniki - analityczki w Centralnym Biurze Śledczym Policji, a jednocześnie przyjaciółki głównego bohatera Piotra (Marcin Dorociński). Weronika rozpracowuje sprawę podejrzanych przepływów pieniężnych w fundacji firmy Hydro - śledztwo dziennikarskie w tej kwestii prowadzi również Piotr. Szefową Weroniki jest Elżbieta (Anna Radwan), naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej.

Witold Dębicki kreuje postać Andrzeja, charyzmatycznego szefa działu krajowego opiniotwórczego dziennika Kurier, w którym pracuje również główny bohater serialu Piotr. W zespole Andrzeja pracuje Monika (w tej roli Alicja Dąbrowska), młoda ambitna dziennikarka, skłonna wiele poświęcić, by zdobyć ważne informacje.

Media są ważne

Wątek mediów jest dla fabuły "Paktu" niezmiernie ważny. W redakcji podejmowane są kluczowe decyzje o publikacji ustaleń z dziennikarskich śledztw, często pod presją czasu i w konkurencji z innymi mediami. To tu dochodzi do konfliktów między żyjącymi w napięciu bohaterami.

 

- Chcieliśmy pokazać, jak różnice pokoleniowe przyczyniają się do powstawania konfliktów, jak zderzają się światopoglądy i jak trudno jest ocenić, kto ma rację - mówi Izabela Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska. - Mamy nadzieję, że serial pobudzi również do dyskusji o ewoluującej wraz ze zmianami społecznymi roli mediów opiniotwórczych i etyce zawodu dziennikarza - dodaje.

Serial "Pakt" to sześcioodcinkowy thriller sensacyjny, którego akcja rozgrywa się współcześnie w Polsce, chociaż scenariusz jest wzorowany na norweskiej produkcji zatytułowanej "Mammon". Reżyserem serialu jest Marek Lechki ("Erratum", "Bez tajemnic"), a operatorem Paweł Flis. Zdjęcia do serialu powstają głównie w Warszawie. Premiera w HBO planowana jest na jesień tego roku.

Więcej o: