"Prawdę już znam, teraz chcę odpowiedzi". Zobacz pierwsze sceny z nowego "Z Archiwum X" [WIDEO]

"Czy wierzysz w istnienie kosmitów?" - zapyta ponownie Mulder. Widzowie amerykańskiej stacji FOX będą mogli bowiem codziennie, przez następne 201 dni, oglądać kolejne odcinki dziewięciu sezonów "Z Archiwum X". Wszystko to w oczekiwaniu na premierę nowych przygód agentów FBI, granych przez Davida Duchovnego i Gillian Anderson.

Pierwsza zapowiedź wideo powrotu Muldera i Scully to przypomnienie starych odcinków, ale także nowe sceny, które będzie można oglądać od stycznia przyszłego roku w USA. W tle słychać słowa wypowiadane przez Duchovnego: "Wierzę, że to, czego szukamy, jest w Archiwum X, i że prawda tam jest". "Prawdę już słyszałam, Mulder, teraz chcę poznać odpowiedzi" - odpowiada jego partnerka.

Zobacz wideo

Twórca "Z archiwum X" Chris Carter i gwiazdy produkcji Gillian Anderson oraz David Duchovny powróciły do projektu po 13 latach od zakończenia zdjęć do serialu. W nowych odcinkach pojawi się na pewno także Mitch Pileggi jako Walter Skinner. - "Z Archiwum X" był nie tylko najważniejszym serialem w historii naszego studia i telewizji, ale także ogólnoświatowym fenomenem, który miał ogromny wpływ na popkulturę - wystarczy wspomnieć o zastępach fanów, którzy towarzyszzyli mu od początku - mówili szefowie stacji FOX Gary Newman i Dana Walden, zapowiadając sześcioodcinkowy miniserial, którego premiera jest zaplanowana na 24 stycznia przyszłego roku.

Szefowie stacji liczą zapewne na to, że "Z archiwum X" pójdzie w ślady serialu "24 godziny" z Kieferem Sutherlandem, który po zdjęciu z anteny z sukcesem udało się przywrócić do życia jako 12-odcinkową kontynuację "24: Jeszcze jeden dzień". W kolejce czekają również m.in. bohaterowie "Miasteczka Twin Peaks", którzy po 25 latach mają powrócić, reżyserowani przez Davida Lyncha, a także serial sci-fi "Herosi" - w tym roku amerykańska stacja NBC pokaże miniserial "Heroes Reborn", za który ma odpowiadać twórca oryginału Tim Kring. Coraz bardziej prawdopodobny jest także powrót na mały ekran postaci znanych ze "Skazanego na śmierć".

Więcej o: