W "Outcast" zamiast zombie - demony. Jest zwiastun nowego serialu twórcy "The Walking Dead"

"The Walking Dead" to międzynarodowy sukces - serial na podstawie komiksu Roberta Kirkmana bije kolejne rekordy oglądalności (12 października także w Polsce zadebiutuje szósty sezon). A w przyszłym roku w TV będzie można oglądać kolejną produkcję firmowaną nazwiskiem Kirkmana - "Outcast". W sieci właśnie pojawił się jej zwiastun.
 

Nękany koszmarami z dzieciństwa i skutkami nagłego końca małżeństwa Kyle Barnes zmaga się z demonami właściwie przez całe swoje życie. W pewnym momencie przestaje się izolować i powoli na nowo włącza się w życie rodzinnego miasteczka, próbując najpierw dociec, dlaczego od niepamiętnych czasów jego życie przypomina istne piekło na ziemi, a następnie poukładać je na nowo. Chce, by było to życie, które sam wybiera, a nie egzystencja wypełniona zadawanym mu przez zewnętrzne siły bólem - tak twórcy "Outcast" przedstawiają głównego bohatera serialu. Gra go Patrick Fugit, znany m.in. z "Zaginionej dziewczyny".

"Outcast" to produkcja oparta na komiksie stworzonym przez Kirkmana we współpracy z rysownikiem Paulem Azecetą. Widzowie poznają w niej również m.in. Wielebnego Andersona - ewangelickiego pastora z Zachodniej Virginii, który uważa się za bożego wojownika w świętej wojnie przeciwko siłom zła na Ziemi. Ten nieuleczalny pijak i hazardzista, który nie wierzy, by Bóg pragnął pocieszać maluczkich, będzie wspierał Barnesa w jego próbie uzyskania odpowiedzi na nurtujące go pytania. Gabriel Bateman ("Stalker") wystąpi natomiast jako Joshua Austin, mieszkający na drugim końcu miasta ośmiolatek. Ku rozpaczy rodziny on również wpadł w macki zła, ale jego opętanie zupełnie nie przypomina demonicznych zmagań Kyle'a.

"Outcast" będzie można zobaczyć w telewizji w przyszłym roku, w Polsce na antenie stacji FOX.

Więcej o: