Będzie trzeci sezon "Detektywa"? Internauci kpią, a prezes HBO zapowiada: "Z przyjemnością obejrzałbym kolejne odcinki"

Drugi sezon "Detektywa" spotkał się początkowo z całkiem ciepłym przyjęciem widzów i krytyków, lecz im dalej w las, tym więcej drzew. Obecnie losy Raya Velcoro i spółki są powszechnie wyszydzane w sieciach społecznościowych. Nikt już nie ma złudzeń, że druga seria dorówna świetnie przyjętej pierwszej (choć i na ten temat krążą sprzeczne opinie). Czy w takim razie możemy spodziewać się kolejnej? Głos zabrało HBO.

Michael Lombardo, prezes stacji, wypowiedział się na jednym z paneli Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych: - Byłem na wakacjach i dopiero po powrocie zobaczyłem wszystkie wasze tweety i komentarze, z których wynika, że jesteście rozczarowani "Detektywem".

Mimo tego zwrócił uwagę na niesłabnącą oglądalność serialu, która w porównaniu do pierwszego sezonu... jest jeszcze większa! Każdy nowy odcinek ogląda średnio 12 mln widzów - to więcej niż oczekiwało HBO.

"Pizzolatto? On dopiero bierze zamach"

Lombardo wypowiedział się również na temat Nica Pizzolatto, twórcy "Detektywa", w samych superlatywach. - Myślę, że to jeden z najlepszych scenarzystów, jacy obecnie pracują w telewizji i przemyśle filmowym. Wydaje mi się, że bierze teraz po prostu duży zamach, a sezon zakończy się w sposób najbardziej satysfakcjonujący z możliwych.

Najbardziej interesują nas jednak te słowa: - Z przyjemnością obejrzałbym kolejny sezon. Nie pytałem każdego po kolei z naszej 12-milionowej widowni, ale myślę, że to, co on robi [Pizzolatto - red.], jest o wiele bardziej śmiałe, odważne i satysfakcjonujące niż to, co oglądam na filmach. Z chęcią współpracowałbym z nim jeszcze przez długi czas.

HBO chce więcej mrocznego kryminału

Podobno HBO poprosiło już Nica Pizzolatto o nowy sezon "Detektywa", wszystko jest więc w rękach scenarzysty. Przypomnijmy, że poprzednim razem stacja nie poganiała go w kwestii terminów i zapewniła tyle czasu, ile potrzebował na przygotowanie nowej historii. Podobnie może być i tym razem.

Wciąż aktualne pozostaje pytanie: czy widzowie też będą skłonni dać mu jeszcze jedną szansę, czy też będą rozklejać na ulicach więcej tego typu ogłoszeń:

Fot. za http://stopklatka.pl

 

Fot. za www.stopklatka.pl

A my w ramach zabawy, proponujemy quiz sprawdzający wiedzę o "Detektywie" >>

Więcej o: