Powstanie serial "Zabójcza broń". Biły się o niego dwie stacje TV, znamy zwycięzcę

O prawa do stworzenia serialu "Zabójcza broń" walczyły dwie amerykańskie stacje telewizyjne - Fox i NBC. Zwycięsko z tej potyczki wyszła ta pierwsza i to właśnie dla niej powstanie nowa produkcja.

Autorem scenariusza pilotażowego odcinka, napisanego dla kanału Fox, jest Matt Miller ("Forever", "Chuck"). Producentami wykonawczymi są Jennifer Gwartz oraz Dan Lin ("LEGO Przygoda", "Sherlock Holmes"). Miller i Lin pracowali razem przy "Forever", jednak serial zniknął z anteny po jednym sezonie. Oryginalni producenci "Zabójczej broni" nie będą zaangażowani w tworzenie nowej wersji, jednak jak nieoficjalnie informuje "The Hollywood Reporter", twórcy dali zielone światło na reboot.

"Zabójcza broń" pojawiła się w kinach w 1987 roku i zarobiła 120 milionów dolarów na całym świecie. Powstały trzy sequele, które łącznie przyniosły dochód w wysokości 835 milionów dolarów. Niedawno informowaliśmy o powrocie "Drużyny A" oraz nowej wersji "MacGyvera" . Lata 80. stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla telewizyjnych twórców. Jesteśmy ciekawi, kto zostanie zaangażowany do ról Martina Riggsa i Rogera Murtaugha.

Więcej o: