The Walking Dead Sezon 6! Zombie wracają! Znowu będzie szał, znowu padną rekordy?

"The Walking Dead" sezon 6 - to hasło będzie gościło dziś na ustach wielu fanów seriali. Jedna z najpopularniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat powraca tydzień po tym, jak rekord oglądalności pobił jej "młodszy brat". Premiera "The Walking Dead" w Polsce już dziś wieczorem.

4 października amerykańska stacja AMC pokazała finał pierwszej serii spin-offu "The Walking Dead", zatytułowanego "Fear The Walking Dead". W telewizji obejrzało go 5,15 mln widzów, do tego kolejne 4,96 dzięki serwisom VOD. Średnia widownia całego sezonu to 11,2 mln widzów. To najlepszy wynik wśród debiutujących produkcji na antenie telewizji kablowych w historii.

"The Walking Dead" - sezon 6 i gwiazdy [ZDJĘCIA Z PREMIERY] >>

Po raz kolejny zombie pobiły rekordy. Teraz twórcy "The Walking Dead" liczą na kolejne, startując z szóstym sezonem. I jest duża szansa, że się nie przeliczą. Premierę poprzedniej serii zdecydowało się przecież obejrzeć 17,3 mln osób w USA. Wtedy serial o ludziach walczących z zombie pobił zresztą swój własny rekord...

The Walking Dead - sezon 6 w Alexandrii

Fani "The Walking Dead" wiedzą doskonale, że bohaterowie trafili do Alexandrii, a na ich drodze pojawiło się kolejne niebezpieczeństwo - Wilki. "W pierwszej części szóstego sezonu widzowie będą mogli dowiedzieć się, czy wysokie mury Alexandrii dadzą schronienie przed starymi i nowym zagrożeniami, czy może wisząca w powietrzu wojna domowa doszczętnie zniszczy ten pozorny azyl" - można przeczytać w zapowiedzi szóstego sezonu. "Obecność w mieście, którego mieszkańcy nie do końca wiedzą jak się odnaleźć w otaczającej ich rzeczywistości, okaże się dużym wyzwaniem dla bohaterów serialu. To głównie w Alexandrii osadzona będzie akcja pierwszych ośmiu odcinków serialu" - zapowiada stacja FOX, która emituje "The Walking Dead" w Polsce.

Wewnętrznej przemianie ma ulec głównie Rick (Andrew Lincoln), który na nowo odkryje swoje człowieczeństwo. Dużą rolę w tej ewolucji odegrają Carol (Melissa McBride), jedna z najdłużej utrzymujących się przy życiu kobiet w serialu oraz Morgan (Lennie James), który towarzyszy Rickowi w zasadzie od pierwszych odcinków serii i który w tej przemianie będzie kimś w rodzaju moralnego przewodnika. W tym sezonie w wątpliwość zostaną także poddane zdolności przywódcze Ricka, który od początku stoi na czele grupy.

Pierwszy odcinek najnowszej serii "The Walking Dead" w Polsce będzie można obejrzeć 19 godzin po amerykańskiej premierze. 90-minutowy odcinek zostanie wyemitowany o godzinie 12 października o 22.00 na kanale FOX.

Książki "The Walking Dead" są dostępne na publio.pl >>