Kolejna historia George'a R.R. Martina w TV? "The Skin Trade" może pójść w ślady "Gry o tron"

George R.R. Martin jest znany szerokiej publiczności jako autor książek, na podstawie których powstał serial "Gra o tron", ale pisarz ma przecież na koncie nie tylko sagę "Pieśń Lodu i Ognia" (na której zakończenie ciągle jeszcze czekamy). Być może już niedługo w telewizji zobaczymy kolejną produkcję na podstawie jego prozy.

Przedstawiciele kanału Cinemax zainteresowali się opowiadaniem "The Skin Trade", które Martin napisał w 1989 roku. Ma powstać pilot, a jeśli ten odcinek zostanie dobrze oceniony, cały serial. Pisarz poinformował o tym swoich fanów na blogu, zastrzegając jednak, że telewizja rządzi się swoimi prawami. "To Hollywood, więc nigdy nie wiadomo, jak to się skończy, ale jeśli spodoba się scenariusz, nakręcimy pilota, a jeśli i on się spodoba, wtedy, kto wie, może będzie z tego serial " - napisał.

O czym jest "The Skin Trade"? Głównym bohaterem jest prywatna detektyw Randi Wade, która przez prowadzone śledztwo trafia do środowiska wilkołaków. Jednym z nich jest Willie Flambeaux - windykator, z którym Wade będzie współpracować.

Za scenariusz ma odpowiadać Kalinda Vazquez, która miała już kontakt z nadnaturalnymi stworzeniami, pracując nad baśniowym serialem "Dawno, dawno temu". Martin ma być jednym z producentów "The Skin Trade".

"The Skin Trade" zostało wydane jako część antologii "Dark Visions 5", w której znalazły się także opowiadania Stephena Kinga oraz Dana Simmonsa. "Zawsze myślałem, że to dobry materiał na serial albo film" - napisał na blogu Martin.

Autor nie będzie zaangażowany w projekt jako scenarzysta, bo - jak zauważył żartobliwie - "ma pewną książkę do skoczenia".

Kolejna część "Pieśni Lodu i Ognia" jest spodziewana w przyszłym roku. Żeby poznać zakończenie losów bohaterów znanych z "Gry o tron" trzeba będzie jednak poczekać jeszcze dłużej, bo saga jest rozplanowana na siedem tomów (na razie wydano pięć).

Książki z serii "Pieśń lodu i ognia" są dostępne na publio.pl >>

Więcej o: