Powtórka "Z Archiwum X" w polskiej TV. Tuż przed premierą nowych odcinków w USA. Przypadek?

Twórcy "Z Archiwum X" powrócili do projektu po 13 latach od zakończenia zdjęć do serialu i już na początku przyszłego roku będzie można zobaczyć w TV efekty ich pracy. Polski kanał FOX w listopadzie rozpocznie emisję przygód Muldera i Scully. Czy to oznacza, że możemy niedługo spodziewać się także polskiej premiery nowych odcinków?

Emisja 1. sezonu "Z Archiwum X" rozpocznie się w poniedziałek 2 listopada na antenie FOX. W Stanach Zjednoczonych 24 stycznia 2016 roku będzie miał premierę sześcioodcinkowy miniserial, w którym w rolach agentów FBI powrócą David Duchovny i Gillian Anderson.

Na razie przedstawiciele polskiej stacji nie potwierdzają oficjalnie w rozmowie z Gazeta.pl, że jest to rozgrzewka przez pokazaniem premierowych odcinków, ale to właśnie na tym kanale od kilku lat fani zombie zaledwie dzień po amerykańskiej premierze oglądają "The Walking Dead". Można więc z dużym prawdopodobieństwem założyć, że nie jest to przypadek i czekać już tylko właśnie na oficjalne potwierdzenie, że w styczniu 2016 roku (lub chwilę później) zobaczymy Muldera i Scully w nowych odcinkach także w naszej TV.

The X-files - trailer

5 Złotych Globów, miliony fanów

"Z Archiwum X" to wielokrotnie nagradzana produkcja, która ma na swoim koncie m.in. pięć statuetek Złotych Globów. Serial spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów na całym świecie i został okrzyknięty najbardziej przewrotną produkcją o zjawiskach paranormalnych.

W 2012 roku Magazyn Entertainment Weekly umieścił "Z Archiwum X" na czwartym miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza, określając serial jako pean na cześć fanów science fiction, spiskowych teorii i tajemnic słynnej Strefy 51. Swoją popularność "Z Archiwum X" zawdzięcza nie tylko wiernym fanom, ale też ogromnej rzeszy zwolenników teorii zakładającej istnienie pozaziemskiej cywilizacji. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych aż 30 milionów osób, wierzy że miało do czynienia z UFO. Sam serial z pewnością przyczynił się do tego, że grono to stale się powiększa.

Fabuła serialu skupia się wokół dwójki agentów FBI - Foxa Muldera (David Duchovny) i Dany Scully (Gillian Anderson), którzy wspólnie prowadzą Archiwum X, sekcję FBI zajmującą się nierozwiązanymi sprawami o podłożu paranormalnym. Agenci znani z długoletniej współpracy bardzo się od siebie różnią. Mulder jest przekonany o istnieniu istot pozaziemskich, podczas gdy jego partnerka jest raczej sceptyczna. Wszystkie odkrycia stara się poddawać naukowej analizie, gdyż wierzy, że tylko w ten sposób obali mętne teorie i w konsekwencji powróci do prowadzenia typowych dla FBI spraw.

1. sezon serialu "Z Archiwum X" będzie emitowany na kanale FOX po dwa odcinki od poniedziałku do piątku o godz. 18.10.

Więcej o: