Ten serial był za ostry dla HBO, ale zobaczymy go w innej stacji. Jest zwiastun "Preacher"

"Preacher" zadebiutuje w amerykańskiej stacji AMC w przyszłym roku. Wcześniej nad ekranizacją pełnego przemocy komiksu zastanawiali się szefowie HBO, którzy seksu i krwi zazwyczaj się nie boją, ale w tym przypadku zdecydowali podobno, że jest zbyt mroczny i kontrowersyjny...

"Preacher", czyli "Kaznodzieja" to komiks, którego głównym bohaterem jest Jesse Custer - młody kaznodzieja-alkoholik, który ma odnaleźć Boga. Dosłownie, bo ten uciekł z nieba i ukrywa się gdzieś na Ziemi. Razem z Custerem w te poszukiwania angażują się była dziewczyna duchownego Tulip i wampir Cassidy.

W 2008 roku komiksem zainteresowała się stacja HBO, dzięki której dzisiaj możemy oglądać tak mocne, nie unikające przemocy, seriale jak "Gra o tron" czy "Detektyw". Produkcja jednak nie ujrzała wtedy światła dziennego. - Nowy szef HBO doszedł do wniosku, że była zbyt mroczna, pełna przemocy i kontrowersyjna. O co, tak naprawdę, przecież chodziło - komentował wtedy Mark Steven Johnson, który odpowiadał za projekt. - To była bardzo wierna adaptacja pierwszych komiksów, prawie słowo w słowo. Dali mi szansę na wprowadzenie zmian, ale odmówiłem - dodał. Po kilku latach "Preacher" jednak pojawi się w TV.

 

Amerykańska stacja AMC zamówiła 10 odcinków pierwszej sezonu serialu, premierę zaplanowała na pierwszą połowę przyszłego roku. Tytułową rolę gra Dominic Cooper, znany fanom kina z takich tytułów jak "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" czy "Mamma Mia!", a za produkcję odpowiadają Seth Rogen i Evan Goldberg - oni reżyserują także pierwszy odcinek.

Więcej o: