"Przyjaciele" znów razem! Na dwie godziny - w hołdzie dla telewizyjnej legendy

Dzień dobrych wiadomości dla fanów "Przyjaciół": w Warszawie ma powstać kawiarnia stylizowana na Central Perk, w tym samym czasie zagraniczne media podały - znów dojdzie do spotkania obsady słynnego serialu.

Minęło już przeszło 20 lat (!) od premiery "Przyjaciół", a mimo to sitcom wciąż ma miliony fanów na całym świecie. W tym Polsce. I to dla nich mamy dobrą wiadomość - po latach dojdzie do spotkania odtwórców głównych ról serialu.

Okazja? Feta organizowana dla Jamesa Burrowsa, 75-letniego amerykańskiego reżysera, który ma już na koncie imponujący dorobek tysiąca odcinków realizowanych dla różnych telewizyjnych produkcji - od "Zdrówka" z Woodym Harrelsonem, przez "Frasier", po "Teorię wielkiego podrywu" i "Przyjaciół". Magiczną granicę przekroczył w listopadzie zeszłego roku jednym z odcinków serialu "Crowded".

"Przyjaciele" po latach

Imprezę na cześć Burrowsa wyemituje 21 lutego stacja NBC. Gośćmi telewizyjnego wydarzenia mają być aktorzy znani z produkcji, przy których pracował reżyser. Ale bez wątpienia największą atrakcją wieczoru będą te nazwiska: Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry. Wszyscy razem. W jednym miejscu. W tym samym studiu telewizyjnym.

 

Pierwszy odcinek "Przyjaciół" miał premierę 22 września 1994 roku na antenie NBC. Serial doczekał się dziesięciu serii i emisji w przeszło 100 krajach. Ostatni odcinek - z maja 2004 roku - w samych Stanach oglądała rekordowa liczba 52,5 mln widzów.

Więcej o: