"Z Archiwum X" wrócił. Dawno tak nie czekaliśmy na żaden serial. Mulder i Scully dali radę?

Mulder i Scully znowu razem na małym ekranie! Od premiery ostatniego odcinka "Z Archiwum X" minęło prawie 14 lat, a teraz doczekaliśmy się nowego. Sporo polskich fanów czekało na powrót produkcji w napięciu - z jednej strony to jakby po latach znowu spotkać starych dobrych znajomych, a z drugiej... przecież twórcy mogli to tak bardzo zepsuć.

"I want to believe" (Chcę wierzyć), jedno z głównych haseł promujących "Z Archiwum X", było odmieniane w ciągu ostatnich miesięcy przez wszystkie przypadki. Głównie z nadzieją i/lub obawą, czy nowa odsłona sprosta oczekiwaniom i legendarny serial, którego reputację naruszył szczególnie drugi film kinowy z 2001 roku, będzie miał wysoki poziom i ten szczególny klimat.

Polscy telewidzowie na szczęście nie musieli długo czekać na emisję nowego odcinka - kablowy kanał FOX zaplanował ją 17 godzin po premierze w USA. A czekali bardzo:

Zdania recenzentów, którzy mogli obejrzeć jeden odcinek przed telewizyjną premierą, były podzielone. "Ostatnia scena pierwszego odcinka naprawdę daje nadzieję, że stare dobre >>Z Archiwum X<< wróciło . Ja wierzę" - pisała Marta Górna w "Gazecie Wyborczej". "Tak, pierwszy odcinek jest kiepski, ale nie traćcie nadziei - pisał dziennikarz "Vanity Fair". "To, co nam zaprezentowano, to rozczarowująca godzina , która zmusiła nawet zagorzałego fana (tak, jestem jednym z nich) do rozważenia, czy kontynuacja była warta poświęconego czasu" - zastanawiał się recenzent "The Hollywood Reporter".

Fani i tak wiedzą swoje - trzeba to zobaczyć, żeby ocenić. Tuż przed emisją odcinka emocje były spore. A w trakcie oglądania tylko rosły:

Wygląda na to, że ci, którzy dzielili się wrażeniami w internecie, są raczej zadowoleni:

'Z Archiwum X' - wypowiedź fana"Z Archiwum X" - wypowiedź fana Fanpage kultura.gazeta.pl na Facebooku

 

print screen z profilu kultura.gazeta.pl na Facebooku

A nawet bardzo zadowoleni:

Teraz czekamy na drugi odcinek i... kolejne cztery. Gillian Anderson i David Duchovny wystąpili w sześciu, na razie wszyscy mówią o jednorazowym powrocie, chociaż może liczby zachęcą twórców do nakręcenia kolejnych odcinków? W Stanach premierę pierwszego odcinka obejrzało 13,47 mln widzów, o prawie 1,5 mln osób więcej niż nadany w 1993 roku pierwszy odcinek i ponad 200 tysięcy więcej niż finał 9. serii.

Jak oceniasz powrót Z Archiwum X?
Więcej o: