MacGyver powróci najpierw na ekrany telewizorów. A wkrótce zobaczymy go też w kinie!

Powstaną nowe odcinki serialu, który cieszył się ogromną popularnością w latach 80. i 90., zapowiedziała stacja CBS. A za pełnometrażowy film będzie odpowiadało Lionsgate. Ale MacGyvera nie zagra Richard Dean Anderson.

Tajny współpracownik organizacji Phoenix, człowiek, który wie wszystko, ale przede wszystkim potrafi wybrnąć z każdej sytuacji. Wystarczy mu taśma klejąca, spinacz do papieru i czerwony szwajcarski scyzoryk, z którym się nie rozstaje. Zresztą MacGyvera przedstawiać nie trzeba.

Wiadomość o powstaniu pełnometrażowego filmu o przygodach Angusa MacGyvera potwierdził Jon Feltheimer, szef Lionsgate, w rozmowie z "Entertainment Weekly" .

Film jak i serial, który powstanie wcześniej, zostaną wyprodukowane przez Lee Zlotoffa, scenarzystę oryginalnej serialowej wersji przygód MacGyvera, i Neala Moritza, producenta m.in.: "Szybkich i wściekłych". A to oznacza, że można się spodziewać powiązań między tymi dwoma przedsięwzięciami.

"Archiwum X", "Twin Peaks" i "MacGyver"

Co już wiemy o historii, która zostanie opowiedziana w serialu? Przede wszystkim główny bohater będzie młodszy od postaci znanej już z ekranów telewizorów. A to oznacza, że nie zagra go Richard Dean Anderson. Dowiemy się, jak dwudziestokilkuletni MacGyver został zwerbowany do tajnej organizacji, w której rozwiązywał napotkane problemy w niekonwencjonalny sposób.

CBS zamówiło już pilotażowe odcinki reebotu klasycznej produkcji. Za reżyserię serialu ma odpowiadać James Wan, reżyser "Szybkich i wściekłych 7". "MacGyver" to kolejny klasyczny już serial, który powstanie w nowej, współczesnej odsłonie. Nie tak dawno pojawiły się informacje o nowych odcinkach "Twin Peaks", "Pełnej chaty". A widzowie mogli już zobaczyć "Archiwum X" w nowej odsłonie.

"MacGyver" był wyświetlany w stacji ABC od 1985 roku do 1992 roku. W Polsce po raz pierwszy serial emitowała TVP1 w latach 1991-1993.

Więcej o: