Na wiosnę do ramówki TVP wraca "Teleranek". Kultowy program dla dzieci będzie emitowany w TVP1 i TVP ABC

"Teleranek" wraca na antenę TVP1 po sześcioletniej przerwie. Będzie wyświetlany w niedzielę o godz. 9.30. W programie publicznej telewizji także "Pegaz", magazyn kulturalny, który nie był emitowany 12 lat. Pierwszy odcinek od 2 marca.

Od 6 marca na antenę TVP wraca kultowy program dla dzieci "Teleranek". Ma być emitowany w niedziele o godz. 9.30."Teleranek" do tej pory był nadawany w programie pierwszym Telewizji Polskiej w latach 1972-2009 - z przerwą podczas stanu wojennego. Twórcami programu byli Maciej Zimiński i Joanna Koenig, a długoletnim prowadzącym m.in. Tadeusz Broś.

Symbolem programu od początku jego emisji był kogut zaprojektowany przez Joannę Zacharzewską. W pierwszym odcinku emitowanym po przerwie w TVP ma pojawić się krótka historia "Teleranka" i telerankowego koguta z czołówki.

 

"Teleranek" to nie jedyna pozycja, która powraca na antenę publicznej telewizji po dłuższej przerwie. Widzowie będą mogli obejrzeć także "Pegaz", magazyn kulturalny. Program wraca na antenę po 12 latach nieobecności. Pierwszy odcinek w TVP1 w środę od 2 marca o godz. 22:35.

Serial inspirowany wydarzeniami z życia Eugeniusza Bodo

Na wiosnę w TVP1 także nowy serial "Bodo", inspirowany wydarzeniami z życia Eugeniusza Bodo, aktora filmowego, rewiowego i teatralnego. Serial oprócz wątku życia uczuciowego i towarzyskiego ma przedstawić reguły funkcjonowania przemysłu rozrywkowego w międzywojennej Polsce. W serialu usłyszymy piosenki wykonywane przez Bodo jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Okay", "Ach te baby", "Ach śpij kochanie". W roli międzywojennego aktora zobaczymy Antoniego Królikowskiego jako młodego Bodo i Tomasza Schuchardta.

W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski, Anna Pijanowska, Roma Gąsiorowska, Patricia Kazadi, Piotr Żurawski, Józef Pawłowski, Robert Gonera, Edyta Herbuś. Premiera serialu w niedzielę 6 marca o godz. 20:25.

Więcej o: