Powstanie 2. sezon serialu "Pakt". Zobaczymy Marcina Dorocińskiego. Ale są i zmiany

Za kamerą kolejnego sezonu "Paktu" stanie Leszek Dawid, twórca "Jesteś bogiem" o Paktofonice oraz "Ki". Zdjęcia wystartują wiosną tego roku.

W drugim sezonie "Paktu" ponownie wystąpi Marcin Dorociński w roli dziennikarza śledczego Piotra Grodeckiego.

 

- Drugi sezon "Paktu" powstanie na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza - mówi Izabela Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska. Autorami scenariusza są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Akcja serialu będzie toczyć się nie tylko w Warszawie, ale również na Śląsku.

Polityka, media i biznes wzajemnie się przenikają

- W świecie, w którym toczy się akcja drugiego sezonu serialu polityka, media i biznes wzajemnie się przenikają, zacierając granice między prawdą a fałszem - mówi Anna Nagler, producent z ramienia HBO Polska.

Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark - Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Pierwszy sezon "Paktu" wzorowany był na norweskiej produkcji zatytułowanej "Mammon". Za reżyserię odpowiadał Marek Lechki. A obok Marcina Dorocińskiego mogliśmy zobaczyć m.in. Magdalenę Cielecką i Martę Nieradkiewicz.

Więcej o: