Program TV na dziś: Elimancje do Eurowizji, powrót "Kocham Cię, Polsko!" i Tom Cruise z Cameron Diaz jako "Wybuchowa para" [POLECAJ TV - 05.03.2016]

Zastanawiasz się, jaki film na wieczór wybrać? Może śmieszna dobra komedia albo jakiś dobry horror? Specjalnie dla Ciebie przejrzałem program TV na dziś. Oglądam, polecam, odradzam...

TT @wkrzyzaniak ; FB: facebook.com/wojtko ; facebook.com/groups/telewidze

SOBOTA 05.03

Dzisiaj #wTelewizji przyjemnie (przynajmniej wg zapowiedzi) kiczowato. Sporą część wieczoru w TVP 1 zajmą polskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji, które zaczynają się w TVP 1 o godz. 21:25. A jak się ktoś zakrztusi tymi piosenkami, to na odtrucie w TVP Kultura o godz. 23:05 krótki koncert Davida Bowie "Love You Till Tuesday" z 1970 roku. W TVP 2 o godz. 20:05 pierwsze po odświeżeniu formuły i wymianie ekipy prowadzącej wydanie "Kocham Cię, Polsko!", z niezatapialnym Tomaszem Kammelem, Maciejem Musiałem i Barbarą Kurdej-Szatan, która jest już wszędzie.

W Polsacie od godz. 20:05 gala uderzania się po wszystkim, czyli KSW 34, a w Kino Polska o godz. 20:00 jeszcze raz od początku "Alternatywy 4".

Resztę ciekawostek znajdziecie niżej. Polecaj TV wraca jutro, a tymczasem dzisiaj życzę dobrej zabawy.

FILM

TV Puls godz. 20:00

Wybuchowa para (Knight and Day) - komedia sensacyjna, USA 2010, reż. James Mangold, wyk. Tom Cruise, Cameron Diaz, Peter Sarsgaard, Jordi Molla (105 min)

Tajny agent czeka na samolot do Bostonu i na lotnisku wpada mu w oko atrakcyjna blondynka. A ich każdy ruch śledzi oficer FBI. Tak piętrowa intryga. Chyba do śmiechu, ale trzeba się tego domyślić. WIĘC ŚREDNIO (za to spot promocyjny TVP wysmażyła taki, że pozwoliłem sobie zwrócić uwagę na mały szczegół)

 

TVP Kultura godz. 20:20

Otwarte serce (A coeur ouvert) - dramat obyczajowy, Francja/Argentyna 2012, reż. Marion Laine, wyk. Juliette Binoche, Édgar Ramirez, Hippolyte Girardot, Amandine Dewasmes (87 min)

Zgodne i kochające się małżeństwo przeżywa kryzys, gdy mąż zaczyna nadużywać alkoholu. Wierzą, że ratunkiem może być dziecko, ale lecz ciąża wprowadza nowe nieporozumienia. Melodramat oparty na powieści Mathiasa Enarda. WZRUSZA I RADZI.

Canal+ godz. 21:00

Życie nie gryzie (Laggies) - komedia romantyczna, USA 2014, reż. Lynn Shelton, wyk. Keira Knightley, Sara Lynne Wright, Rocki DuCharme, Larissa Schmitz (96 min)

Premiera w telewizorze. Pani zbliża się do trzydziestki, ale nadal nie ma pomysłu co zrobić z resztą swojego dorosłego życia. Gdy jej chłopak niepodziewanie się oświadcza, wpada w panikę i ukrywa się w domu 16-letniej przyjaciółki. KRZYWDY NIE ROBI.

TVN Fabuła godz. 21:00

Gwiezdne wojny: Część 1 - Mroczne widmo (Star Wars: Episode 1 - The Phantom Menace) - film SF, USA 1999, reż. George Lucas, wyk. Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd (133 min)

Kolejna powtórka pierwszej, chociaż wiemy, że nie pierwszej, części kosmicznej sagi, którą ogląda się zawsze gdy jest, tylko dlatego, że jest. Chociaż przyznam, że ostatnio TVN wystawia fanów na mocną próbę z tą częstotliwością. ZAPRASZAM JAK ZAWSZE.

TVN 7 godz. 21:15

Kocham cię, Beth Cooper (I Love You, Beth Cooper) - komedia, Kanada/USA 2009, reż. Chris Columbus, wyk. Hayden Panettiere, Paul Rust, Jack Carpenter, Lauren London (102 min)

Podczas akademii z okazji zakończenia nauki w liceum szkolny prymus wyznaje miłość najpopularniejszej dziewczynie na roku. Odważny gest imponuje Beth, która zgadza się przyjść do chłopca na imprezę. BYWA ŚMIESZNIE.

 

TVP 2 godz. 21:50

Lincz - dramat obyczajowy, Polska 2010, reż. Krzysztof Łukaszewicz, wyk. Leszek Lichota, Maciej Mikołajczyk, Łukasz Simlat, Krzysztof Franieczek (77 min)

Scenariusz inspirowany jest prawdziwą historią z małej miejscowości, w której zabito człowieka, Policja zatrzymała podejrzanych, a potem okazało się, że był to wyrok wykonany w imieniu całej społeczności na oprychu, który żyć ludziom spokojnie nie dawał. PORUSZAJĄCA HISTORIA, I NAWET OPOWIEDZIANA NIEŹLE.

TVP HD godz. 21:50

Fala (Die Welle) - dramat obyczajowy, Niemcy 2008, reż. Dennis Gansel, wyk. Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt, Jennifer Ulrich (102 min)

Nauczyciel WF w szkole średniej proponuje uczniom eksperyment, dzięki któremu lepiej mają zrozumieć, na czym polegają rządy totalitarne. W nieformalnej grupie o nazwie FALA wprowadza żelazną dyscyplinę i ogranicza prawa. Ale sytuacja wymyka się spod kontroli. Scenariusz oparty jest na prawdziwym eksperymencie Rona Jonesa, przeprowadzonego w 1967 roku w Ameryce. DO REFLEKSJI.

TVN godz. 21:55

Jak stracić chłopaka w 10 dni (How to Lose a Guy in 10 Days) - komedia romantyczna, USA/Niemcy 2003, reż. Donald Petrie, wyk. Kate Hudson, Matthew McConaughey, Adam Goldberg, Thomas Lennon (116 min)

Pani jest autorką kolumny w magazynie dla pań. I ma w niej napisać artykuł o tym jakie błędy popełniają w kontaktach z facetami. Żeby posprawdzać wszystko znajduje przypadkowego faceta z zamiarem rozkochania go w sobie, a potem porzucenia go i wszystko w dziesięć dni. Duet Kate Hudson Matthew McConaughey, mimo miałkości materii SIĘ BRONI.

Paramount godz. 22:00

Zoolander - komedia, USA/Australia/Niemcy 2001, reż. Ben Stiller, wyk. Ben Stiller, Owen Wilson, Christine Taylor, Milla Jovovich (89 min)

Wiem, że nie wszystkich rozbawi to dziełko, ale ja w kinie płakałem śmiechem. Głównie za sprawą duetu Stiller/Willson i ich min oczywiście. Plus cała masa zniewalających epizodów. W kinie część druga, więc może warto się przygotować. TAK ŚMIECHOWE JAK GŁUPIE.

 

Cinemax godz. 23:15

Torrente: Przygłupia ręka sprawiedliwości (Torrente, el brazo tonto de la ley) - komedia kryminalna, Hiszpania 1998, reż. Santiago Segura, wyk. Santiago Segura, Javier Cámara, Neus Asensi, Chus Lampreave (94 min)

Pierwszy z filmów najpopularniejszej serii komediowej w dziejach hiszpańskiego kina. I przyznam, że moje wielkie uwielbienie. Tak głupie po prostu, że aż urocze więc wszystkim polecam ku zabawie. Oto arogancki policjant Jose Torrente zakochuje się w córce sąsiadów. Aby się do niej zbliżyć, zaprzyjaźnia się z głupkowatym kuzynem dziewczyny. Gdy okazuje się, że w pobliskiej chińskiej restauracji działa gang handlarzy narkotyków, chcąc zrobić wrażenie na dziewczynie i zdobyć uznanie kolegów z posterunku, postanawia z gangiem się rozprawić przy wsparciu kumpli wspomnianego kuzyna. WIELKA PRZYJEMNOŚĆ.

 

TVP Kultura godz. 23:45

Płynące wieżowce - film obyczajowy, Polska 2013, reż. Tomasz Wasilewski, wyk. Mateusz Banasiuk, Marta Nieradkiewicz, Bartosz Gelner, Katarzyna Herman (89 min)

Wkraczający w dorosłe życie chłopak chce kochać, chce być kochanym, i przy okazji nadzieję ma na sportową karierę. Ale plany udziału w ważnych zawodach i związek z dziewczyną przestają mieć znaczenie, gdy poznaje on Michała. Prawicowe media i jacyś przedstawiciele jedynie słusznej życia drogi już szykują się do zwolnienia z TVP całego szefostwa w związku z "propagowaniem homoseksualizmu", ale to jest po prostu film o dojrzewaniu, o miłości i rodzinie. I trochę o odwadze. W KINIE MNIE TROCHĘ ZNUDZIŁ, ALE NIE ODRADZAM.

SERIAL

TVP 1 godz. 20:25

Strażacy 2 - serial obyczajowy, Polska 2016, reż. Maciej Dejczer, wyk. Maciej Zakościelny, Weronika Rosati, Marta Ścisłowicz, Jakub Wesołowski (45 min)

Otwarcie nowej serii, w której nasz dzielny Maciej Zakościelny awansuje. I tym razem większość akcji działa się będzie w Warszawie. Już w pierwszej części pod stolicą dochodzi do katastrofy kolejowej. NIE DLA MNIE, ALE WSTYDU NIE MA.

FilmBox godz. 21:00

Transporter 2 (Transporter: The Series 2) - serial sensacyjny, Francja/USA/Niemcy 2014, reż. Eric Valette, wyk. Chris Vance, François Berléand, Charly Hübner, Violante Placido (2x49 min)

Druga seria odcinkowej wersji przygód agenta tajnych służb. Znowu jest szynko i głośno, ale sprawę ma nie jedną, a kilka. ALE BEZ EUFORII.

TVP Kultura godz. 22:05

Utopia 2 - serial SF, Wielka Brytania 2014, reż. Marc Munden, wyk. Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar (50 min)

Bardzo specyficzny serial brytyjski, którego fabuła jest oczywiście ważna, i o niej za chwilę, ale jeszcze ciekawsza jest forma, zwłaszcza klimat budowany kolorami i montaż. A o czym? Jest rok 1974, i wstrząsana kryzysem i strajkami Anglia. I jest młody naukowiec, ojciec opóźnionego w rozwoju chłopca. Bezlitosny rodzic prowadzi na swoim synu makabryczny eksperyment, używając małego królika. Wkrótce na konferencji spotyka niejaką Milner, z którą dochodzą do wniosku, że Ziemi grozi zagłada z powodu przeludnienia. Postanawiają więc stworzyć wirusa, który zmniejszy ilość ludzkiej populacji. Odcinek drugi z sześciu. BARDZO DO ZOBACZENIA.

TVP 2 godz. 23:20

Psychoza (Bates Motel) (1/20) - serial sensacyjny, USA 2013, reż. Tucker Gates, wyk. Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot, Nestor Carbonell (2x42 min)

Dwa odcinki z odcinków dwudziestu serialu, z którego dowiadujemy się dlaczego znany nam z Hitchcockowskiej "Psychozy" Norman Bates stał się jaki się stał. Młodość jego poznajemy oto. Dzisiaj kontynuacja po wczorajszych pięciu odcinkach. Żeby do finału podprowadzić, który potem. SIĘ OGLĄDA.

 

DOKUMENT

Planete+ godz. 22:00

Albert Goering - niepokorny brat Hermanna (Le Dossier Albert Goering) - film dokumentalny, Francja 2014, reż. Véronique Lhorme (60 min)

Premiera w telewizorze. Albert Göring to niepokorny, młodszy brat Hermanna Göringa. któremu nie było po drodze z bratem i narodowym socjalizmem. Czynnie unikał zła, mimowolnie pomógł wielu osobom. DUŻA CIEKAWOŚĆ.