"Gra o tron" sezon 6, odcinek 7: niespodziewany powrót w "The Broken Man". Potwierdzą się fanowskie teorie?

"Gra o tron" ponownie zaskoczyła fanów niespodziewanym powrotem jednej z kluczowych postaci. W 7. odcinku 6. sezonu zatytułowanym "The Broken Man" zobaczyliśmy bohatera, który został zostawiony na pewną śmierć w 4. sezonie.

UWAGA, W ARTYKULE ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY Z s06e07 SERIALU "GRA O TRON"!!!

W "The Broken Man" okazało się, że uznany za martwego Sandor Clegane, czyli Ogar (Rory McCann), przeżył pojedynek z Brienne. Wyleczony przez tajemniczego septona Raya (Ian McShane) prowadzi proste życie wśród grupy wieśniaków, pomagając im w budowie świątyni. Sielanka jednak nie trwa długo, kiedy do obozowiska trafia Bractwo bez chorągwi, które okrada i morduje kompanów Clegane'a. Rozwścieczony Sandor w finale odcinka sięga po siekierę i wyrusza na poszukiwania osób odpowiedzialnych za atak.

Sandor Clegane - co dalej z Ogarem?

Zobacz materiał zza kulis odcinka "The Broken Man" s06e07:

 

Sandor, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się pogodzony ze swoim losem, wciąż odczuwa wyrzuty sumienia na swoje czyny z czasów, kiedy służył Lannisterom i był osobistym obrońcą Joffreya Baratheona. Ogar ma także niewyrównane rachunki ze swoim bratem, Górą - tym samym, który w dzieciństwie włożył jego głowę do ognia za pożyczenie jego zabawek bez pozwolenia. Tym samym, na którym z rozkazu Cersei Qyburn przeprowadził jeden ze swoich "frankensteinowskich" eksperymentów, tworząc ze śmiertelnie rannego Góry na wpół martwą maszynę do zabijania.

Cleganebowl - czy Sandor i Gregor staną do walki?

Powrót Sandora Clegane w "The Broken Man" rozbudził nadzieje na spełnienie jednej z najciekawszych teorii fanowskich, jakie otaczają postaci braci Clegane. Chodzi o tzw. "Cleganebowl", czyli starcie Góry i Ogara, do jakiego miałoby dojść w próbie walki podczas procesu Cersei Lannister (Lena Headey). Gregor stanąłby po stronie królowej, Sandor zaś reprezentowałby Wiarę. 

Fanom "Gry o tron" nie trzeba było dwa razy powtarzać - w sieci zaroiło się od memów #CleganeBowl zapowiadających wymarzony pojedynek.

 

Czy w najbliższych odcinkach dojdzie do starcia Góry z Ogarem? Przekonamy się już wkrótce.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R. R. Martina >>

"Gra o tron", sezon 6, odcinek 8 - Zobacz zapowiedź!

 

 

Więcej o: