"Gra o tron" - co dalej z Aryą Stark? Fanowskie teorie zdradzają szokujący zwrot akcji

"Gra o tron" w tej serii zaskakuje niemal na każdym kroku. Wszyscy, którzy mieli już okazję obejrzeć 7. odcinek 6. sezonu, zastanawiają się - co dalej z Aryą Stark? Fani serialu przeprowadzili istne dziennikarskie śledztwo, które zdradza, jaka może być odpowiedź na to pytanie.

UWAGA, W TEKŚCIE ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY Z S06E07 ODCINKA "GRY O TRON"!!!

W ostatnim odcinku serialu "Gra o tron" zatytułowanym "The Broken Man" Arya Stark została brutalnie dźgnięta nożem przez Waif w przebraniu staruszki. W internecie zawrzało - czy jedna z najbardziej lubianych bohaterek serii zostanie uśmiercona?

Choć wydarzenia z Braavos wstrząsnęły fanami, wielu z nich trzeźwo zauważyło, że Arya zachowała się wyjątkowo głupio, spacerując w biały dzień ulicami Braavos tuż po tym, jak uciekła od członków sekty profesjonalnych zabójców. Taki brak rozwagi jest zupełnie niepodobny do precyzyjnie planującej każdy krok najmłodszej Starkówny.

Arya Stark jak z "Podziemnego kręgu"

Najpopularniejsza teoria, jaka krąży obecnie w internecie, głosi, że w istocie Arya i Waif to... ta sama osoba. Rozwiązanie rodem jak z "Podziemnego kręgu", w finale którego okazywało się, że bohater grany przez Edwarda Nortona cierpi na rozdwojenie jaźni. Czy możliwe, że podobnie jak Brad Pitt w filmie Davida Finchera, Waif jest jedynie wytworem wyobraźni Aryi?

Według zwolenników tej terii Waif reprezentuje tę część osobowości Aryi, którą bohaterka musi pokonać, by na powrót stać się Aryą Stark. Jeśli jej się nie uda, Starkówna stanie się w istocie "człowiekiem bez twarzy".

Arya i Waif - co wiemy na pewno?

Za słusznością stawianej przez fanów hipotezy przemawia kilka twardych faktów - jak chociażby ten, że nigdy nie widzieliśmy Waif w towarzystwie nikogo innego niż Arya albo Jaquen. Zwróćcie również uwagę, że kiedy niewidoma Arya  w przebraniu żebraczki walczy z Waif na ulicach Braavos, mijający ją przechodnie nie widzą jej przeciwniczki... a po samej walce Arya, mimo że dotkliwie pobita przez Waif, nie ma żadnych siniaków ani stłuczeń, które sugerowałyby poważne obrażenia.

Jak myślicie, czy to możliwe, że Waif i Arya to w istocie ta sama osoba? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższym odcinku, zatytułowanym - przypadek? - "No One".

"Gra o tron", sezon 6, odcinek 8 - Zobacz zapowiedź!

 

 

Czy Waif i Arya to ta sama osoba?
Więcej o: