"Gra o tron": jak powstaje charakteryzacja Innych?

Plan serialu "Gra o tron" to prawdziwe królestwo efektów specjalnych, rekwizytów i speców od charakteryzacji. O tym, jak wygląda przygotowywanie makijażu nieumarłych, przekonał się na własnej skórze Scott Ian, lider thrashmetalowej grupy Anthrax.

 Pięć godzin - tyle trwa nakładanie specjalnego makijażu, przygotowywanie rekwizytów i kostiumu. Wszystko odbywa się z ogromną dbałością o szczegóły. Specjaliści od charakteryzacji na planie "Gry o tron" słyną z obsesji na punkcie wykorzystywania jak największej liczby autentycznych materiałów. 

"Gra o tron", sezon 6 odcinek 9: zobacz zapowiedź!

Inni, czy też biali wędrowcy - jak nazywane są zamieszkujący północne tereny Westeros istoty, to nie zwyczajne zombi znane choćby z takich seriali jak "The Walking Dead". Charakteryzatorzy w przypadku "Gry o tron" postawili na oryginalność i odcięli się od tradycji przedstawiania nieumarłych w popkulturze. Efekt ich pracy robi niesamowite wrażenie - powracające z martwych istoty jeszcze nigdy nie były tak piękne i przerażające jednocześnie.

 Scott Ian z grupy Anthrax przekonał się na własnej skórze, ile pracy wymaga przygotowanie makijażu Innego. Charakteryzatorzy doklejają utrzymaną w triupiobladych barwach "drugą skórę", przygotowują makijaż i nakładają specjalne niebieskie soczewki.

Zobacz, jak powstaje makijaż Białego Wędrowca w "Grze o tron"!

 

 

 

 

Więcej o: