Kultowy program? TVP nie przyciągnęła widzów "Telerankiem"

"Teleranek" ma złe wyniki oglądalności zarówno wśród dorosłej jak i najmłodszej widowni. TVP w trakcie nadawania programu przegrywa ze wszystkimi swoimi konkurentami - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Emisja "Teleranka" została wznowiona przez TVP 6 marca. Program był wyświetlany w niedzielny poranek o godz. 9.30. Od tego czasu do 12 czerwca średnia widownia czternastu premierowych odcinków to 240 tys. osób. Taki wynik to tylko 3,01 procent wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

 

Słynny "Teleranek" najmniejszą popularnością cieszył się wśród... dzieci. Wynik oglądalności dla widzów w wieku od 4 do 12 lat to zaledwie 14 tys. osób. A to oznacza, że tylko 1,82 proc. widzów w tym wieku oglądało program.

Widzowie wybrali konkurencyjne 

Widzowie w niedzielny poranek chętniej od "Teleranka" emitowanego w TVP1 wybierali „Dzień Dobry TVN”. Drugą najczęściej oglądaną stacją w tym czasie był Polsat, który wyświetlał animacje, a trzecią TVP2 z filmami dokumentalnymi i powtórkami serialu "Barwy szczęścia".

"Teleranek" wrócił na antenę TVP po sześciu latach. Program wcześniej był nadawany w programie pierwszym Telewizji Polskiej w latach 1972-2009 - z przerwą podczas stanu wojennego. Jego twórcami byli Maciej Zimiński i Joanna Koenig, a długoletnim prowadzącym m.in. Tadeusz Broś. Symbolem programu od początku jego emisji był kogut zaprojektowany przez Joannę Zacharzewską.

Na razie nie wiadomo, czy "Teleranek" znajdzie się w nowej ramówce TVP.

Komentarze (81)
Kultowy program? TVP nie przyciągnęła widzów "Telerankiem"
Zaloguj się
 • wunderwaffen

  Oceniono 100 razy 86

  NIEWDZIĘCZNI ZA 500+ NIE CHCECIE OGLĄDAĆ TELERANKA?

  Więc którejś niedzieli nie będzie już Teleranka, ale pojawią się czołgi na ulicach. Historia kolejny raz zatoczy koło.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 91 razy 85

  "Teleranek" w dobitny sposób pokazuje ciemnotę umysłową współcześnie rządzących, którzy nie rozumieją, że coś ze świata ich dzieciństwa kompletnie nie pasuje do współczesnego.

 • marfi123

  Oceniono 76 razy 70

  Bo wiecie, najpierw musi być teleranek, żeby w którąś niedzielę mogło go nie być. Proste.

 • grkobylka

  Oceniono 63 razy 57

  PiS uwielbia opierać się na sentymentach. Wierzy, że skoro Teleranek, Sonda czy Dziennik Telewizyjny miały olbrzymią widownię 30 lat temu, to i dziś ją znajdą. Problem w tym, że czasy się zmieniły, ludzie się zmienili. A PiS nie tyle wznawia dawne ulubione programy Polaków, ile produkuje ich podróbki. Stąd niska oglądalność Sondy 2, Teleranka i Dziennika Telewizyjnego (obecnie pod nazwą Wiadomości). I chyba najważniejsze: nie da się zrobić dobrego programu zatrudniając wyłącznie miernoty, które ez politycznego nadania nie znalazłyby pracy nawet w zakładzie oczyszczania miasta (chyba, że to zakład pracy chronionej).

 • jan osik

  Oceniono 48 razy 42

  K U R W A ,...
  znowu kij w szprychy Dojnej Zmianie ...
  no ile można?!

 • six_a

  Oceniono 45 razy 41

  a całodzienne relacje ze zjazdów partii będą?

 • grzegorzku

  Oceniono 44 razy 30

  ...A najbardziej popularny wśród zdziecinnialych polityków starszego pokolenia, którzy wymyślili ten powrót do przeszłości .

 • biesczad1

  Oceniono 35 razy 29

  Bo każde dziecko swój rozum ma.;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX