Powstanie drugi sezon polskiej "Watahy". Serial z sukcesem był emitowany w 15 krajach

- Po emisji w innych krajach europejskich czas na drugi sezon "Watahy" - mówi prezes HBO Polska. Teraz trwają zdjęcia do drugie sezonu "Paktu", a wkrótce ma ruszyć produkcja "Watahy".

- Pracujemy nad drugim sezonem "Watahy", która stała się kultową polską produkcją. Teraz po emisji w innych krajach europejskich czas na drugi sezon "Watahy", która niezmiennie pozostaje numerem jeden wśród polskich produkcji prezentowanych na antenie HBO – mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska.

 

Bohaterowie wracają w Bieszczady

- Możemy już zdradzić, że bohaterowie "Watahy" wracają w Bieszczady. Obecnie pracujemy nad realizacją dwóch seriali. Od kwietnia trwają zdjęcia do drugiego sezonu "Paktu", a od kilku miesięcy przygotowujemy się równie intensywnie do wejścia w fazę produkcji drugiego sezonu "Watahy" – mówi Iza Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska.

"Wataha" to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej na wschodniej granicy Polski. Głównym bohaterem pierwszej serii był Wiktor Rebrow (Leszek Lichota), który jako jedyny przeżył zamach bombowy na strażników. Starał się dowiedzieć, kto zabił jego ukochaną i przyjaciół. Jednocześnie był jednym z podejrzanych w tej sprawie.

Obok Lichoty wystąpili m.in.: Bartłomiej Topa, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel i Magdalena Popławska.

Pierwszy sezon serialu osiągnął trzykrotnie wyższą oglądalność niż kultowy serial HBO "Gra o tron". "Wataha" z sukcesem była emitowana w 15 krajach, w których obecne jest HBO Europe, m.in. na Węgrzech, w Holandii, Czechach i w Chorwacji. Była też prezentowana na festiwalu Series Mania w Paryżu.

Wkrótce odbędzie się premiera "Watahy" w brytyjskim Channel 4 w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata. Producentem wykonawczym będzie ponownie ATM Grupa.