Gra o tron, sezon 6, odcinek 10, "The Winds of Winter" - co wydarzy się w finale serii?

Finał sezonu serialu "Gra o tron" zatytułowany "The Winds of Winter" już dziś. Czym zaskoczy nas ostatni odcinek?

6. sezon serialu "Gra o tron" nieubłaganie zbliża się do końca. Zwiastun rekordowo długiego, bo aż 65-minutowego "The Winds of Winter" zapowiada, że zanim opuścimy Westeros na kolejny rok, wiele wątków zostanie domkniętych, a losy kluczowych postaci przypieczętowane. 

'Gra o tron', sezon 6, odcinek 10, 'The Winds of Winter'"Gra o tron", sezon 6, odcinek 10, "The Winds of Winter" Mat. prasowe

Cersei i ta słynna plotka

Ostatni odcinek sezonu serialu "Gra o tron" niewątpliwie nawiąże do plotki, o której Cersei rozmawiała ze swoim zaufanym (i chyba obecnie jedynym) doradcą Qyburnem. W internecie zaroiło się od teorii, że chodzi o powtarzaną w kuluarach historię, jakoby Szalony Król Aerys Targaryen, w obliczu przejęcia władzy przez rebeliantów pod wodzą Roberta Baratheona, planował wysadzić całe miasto przy użyciu dzikiego ognia. O swoich planach opowiedział Jaimiemu Lannisterowi, który udaremnił plany szaleńca, zabijając go zanim doszło do katastrofy.

Wszystko wskazuje na to, że diaboliczny plan Aerysa chce teraz zrealizować Cersei, by pozbyć się Wielkiego Wróbla i jego zwolenników. Według plotki część składu dzikiego ognia znajduje się pod Wielkim Septem Baelora, gdzie urzęduje największy wróg matki króla Tommena. Czy Cersei wysadzi w powietrze Królewską Przystań?

Powtórka z "Krwawych Godów"?

Finał 6. sezonu serialu "Gra o tron" prawdopodobnie domknie także wątek Waldera Freya. Jedna ze scen zwiastuna wzbudziła szczególnie dużo emocji wśród fanów - chodzi o fragment, w którym Frey wznosi toast w imieniu swoim oraz Lannisterów, parafrazując słynną kwestię: "Lannisterowie przesyłają pozdrowienia". W sieci pojawiły się sugestie, że w finale 6. sezonu serialu "Gra o tron" zobaczymy powtórkę z słynnych "Krwawych Godów", kiedy w ramach spisku doszło do zamordowania Robba Starka, jego ciężarnej żony i matki.

'Gra o tron', sezon 6, odcinek 10, 'The Winds of Winter'"Gra o tron", sezon 6, odcinek 10, "The Winds of Winter" Mat. prasowe

Te pogłoski nie wzięły się z powietrza. Wśród fanów książkowej sagi "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina teoria drugich "Krawych Godów" jest szczególnie popularna. Nawet osoby, które nie czytały książki, na podstawie której kręcony jest serial HBO, z pewnością słyszały o Lady Stoneheart, czyli zombie wersji Catelyn Stark, która staje na czele Bractwa bez Chorągwi, by dokonać zemsty na swoich oprawcach. Być może w finale 6. sezonu zobaczymy kolejną dawno niewidzianą postać?

Istnieje też inna teoria na temat drugich "Krwawych Godów". Jak podaje portal Vulture.com, Maisie Williams wcielająca się w Aryę Stark zasugerowała w jednym z wywiadów, że jej bohaterka w 6. sezonie będzie miała okazję wykorzystać w praktyce nauki Ludzi Bez Twarzy i podszyć się pod inną osobę. Teraz, kiedy zakończyła szkolenie w Domu Czerni i Bieli i opuściła Braavos, Arya będzie miała okazję uaktualnić status swojej słynnej (i coraz krótszej) listy osób, którym planuje odebrać życie. 

"Gra o tron", sezon 6, odcinek 10, "The Winds of Winter": zobacz zapowiedź!

 

 

 

Co wydarzy się w finale 6. sezonu
Więcej o: