"Gra o tron": fanka odkryła, jak naprawdę nazywa się Jon Snow?

Finałowy odcinek 6. sezonu serialu "Gra o tron" potwierdził jedną z najciekawszych teorii fanowskich związanych z uniwersum George'a R.R. Martina. Nie upłynęło jednak wiele czasu, zanim wierni widzowie nie zajęli się rozwiązywaniem kolejnych zagadek...

UWAGA, W TEKŚCIE ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY Z FINAŁU 6. SEZONU SERIALU "GRA O TRON"!

W ostatnim odcinku "Gry o tron" została ujawniona prawda na temat pochodzenia Jona Snowa. Bohater nie jest, jak do tej pory utrzymywano, bękartem Eddarda Starka, lecz synem jego siostry Lyanny Stark i Rhaegara Targaryena. Tym samym sens równania R + L = J został ostatecznie potwierdzony. Co jednak tak naprawdę oznacza samo "J"?

Kadr z serialu 'Gra o tron'Kadr z serialu "Gra o tron" Mat. prasowe

Tuż przed swoją śmiercią Lyanna miała wyszeptać do ucha Nedowi prawdziwe imię swojego syna. Jedna z fanek "Gry o tron" podzieliła się ciekawą teorią na temat ostatniego odcinka.

Według wielbicielki serialu, która obejrzała wspomnianą scenę aż 50 (sic!) razy, Lyanna szepcze do Neda: "jego imię to Jaehaerys". 

Jaehaerys to imię, które w rodzie Targaryenów ma szczególne znaczenie. Król Jaehaerys I przeszedł do historii jako jeden z najwspanialszych władców Westeros. Rządził długo i mądrze przy wsparciu swojej siostry/żony Alysanne (jak wiemy, Targaryenowie często zawierali kazirodcze związki, by zachować czystość krwi). Jaehaerys II z kolei był pra-pradziadkiem Jona. Jego panowanie zakończyła przedwcześnie choroba, ale w pamięci poddanych zapisał się jako wyjątkowo sprawiedliwy władca, który zdołał pogodzić ze sobą skłócone rody i zaprowadzić w Westeros pokój.

Fanka zauważa również, że jeśli Lyanna faktycznie kochała Rheagara, to nie dziwi fakt, że chciałaby, by jej syn nosił tradycyjne imię nadawane Targaryenom. Zwłaszcza jeśli Jaehaerys niesie ze sobą tak pozytywne skojarzenia, co - jak wiemy - w przypadku rodu słynnych władców Westeros nie zawsze jest oczywiste...

Jon SnowJon Snow Mat. prasowe

Pod tym adresem można obejrzeć scenę rozmowy Neda z Lyanną - oceńcie sami, czy ta teoria ma sens.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R R. Martina >>

Czy Jon Snow naprawdę nazywa się Jaehaerys Targaryen?
Więcej o: