7. sezon serialu "Gra o tron" później niż zwykle. Wszystko przez zimę

7. sezon serialu "Gra o tron" najpewniej nie pojawi się w kwietniu - podało HBO.

Jak dowiedzieliśmy się z finału poprzedniej serii, w Westeros wreszcie zaczęła się zima. To dobra wiadomość dla fanów oczekujących od lat na starcie bohaterów z Innymi - wyjątkowo niebezpiecznymi istotami przypominającymi zombie, które żyją (póki co!) za Murem. Zmiana pory roku w serialu stanowi jednak dla HBO ogromne wyzwanie ze względów produkcyjnych. 

Twórcy serialu  David Benioff i D.B. Weiss zdradzili, że serialowa zima wymusi duże zmiany w harmonogramie zdjęć. 

-->"Gra o tron" - szokujące śmierci bohaterów 6. sezonu. Kogo nie zobaczymy w kolejnym sezonie?

- Nie mamy jeszcze ustalonej daty premiery [7. sezonu - przyp. red.] - powiedzieli showrunnerzy w jednym z wywiadów. - Zaczynamy odrobinę później, ponieważ pod koniec 6. serii zaczyna się zima. Oznacza to, że słoneczna pogoda przestała być naszym sprzymierzeńcem. Przesuwamy grafiki, by kręcić w jak najbardziej szarych i ponurych warunkach pogodowych, nawet w najbardziej pogodnych miejscach, w których powstają zdjęcia do serialu.

--> Fanka odkryła, jak naprawdę nazywa się Jon Snow?

Przypomnijmy, że premiera "Gry o tron" zawsze odbywała się w kwietniu. O ile wciąż trudno przewidzieć, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie w finale serialu, o tyle coraz wyraźniej widać, że historia starcia Starków i Lannisterów zbliża się do nieuchronnego końca. HBO potwierdziło, że w planach ma zrealizowanie kolejnych dwóch sezonów serialu, ale będą to znacznie krótsze serie. 7. i 8. sezon będą łącznie liczyć 13-15 odcinków.

Dotychczas każdy sezon "Gry o tron" liczył dziesięć odcinków. 13-15 odcinków podzielonych na dwie serie oznacza, że każda z nich będzie liczyć od 6 do 8 epizodów.

 

Więcej o:
Komentarze (18)
7. sezon serialu "Gra o tron" później niż zwykle. Wszystko przez zimę
Zaloguj się
 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 8 razy 4

  Na szczęście w tym czasie można robić coś innego.

 • redaktorwydania

  0

  Ale fachowcy się odezwali hohoh

 • carlos_512

  Oceniono 4 razy 0

  "13-15 odcinków podzielonych na dwie serie oznacza, że każda z nich będzie liczyć od 6 do 7 epizodów."

  według mnie 7+7=14 i nie ma szans, aby w ten sposób uzyskać 15 odcinków...

  a autor tego artykułu chyba kupił świadectwo ukończenia podstawówki, bo z taką umiejętnością liczenia powinien zatrzymać się na poziomie pierwszej klasy...

 • re_x

  0

  bzdury! wcześniej pogoda nie przeszkadzała do kręcenia scen zimowych , są jeszcze filtry , obróbka, cała technika...po prostu chcą dać czas Martinowi na opublikowanie wreszcie książki- niech zarobi!ciekawe czy żywcem przepisze scenariusz - po co pisać!aktorzy zapewne też rozchwytywani

 • q602

  Oceniono 4 razy 0

  "Nie mamy jeszcze ustalonej daty premiery [7. sezonu - przyp. red.] - powiedzieli showrunnerzy w jednym z wywiadów"...
  Jak showrunnerzy tak powiedzieli, to znaczy ze showwalkerzy sa powolni. A showflyerzy poleca daleeeko i zobacza jaki bedzie koniec filmu: zyli dluuugo i szczesliwie na tronie wprost z IKEA. THE END...

 • brunschwick

  0

  Kompromitujący błąd. Przecież Inni nie żyją za Murem

 • augenthaler

  Oceniono 22 razy 0

  To nie są zombie. Rety, co za tabloid plotkarski. To są nieumarli, ale na pewno nie żywią się mięsem, a ich egzystencja opiera się na magii.

  Są różne rodzaje nieumarłych, co nie oznacza, że wszystkie noszą nazwę zombie ;)

 • Black Swan

  Oceniono 34 razy -20

  po obejrzeniu ostatniej, szóstej serii to, szczerze mówiąc, chciałbym by oni wszyscy już się wzajemnie pozabijali i to w pierwszym odcinku... Nuda była ta seria..

 • gr_ub_y

  Oceniono 38 razy -22

  Ja dzisiaj nie będę oglądał meczyku o 21, bo drżę o TK i profesora Rzempolskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX