O, nie! To już pewne. Na nowe odcinki "Gry o tron" poczekamy dłużej niż zwykle...

Produkcja siódmego sezonu kultowego serialu HBO "Gra o tron" rozpocznie się latem tego roku. Oznacza to, że premiera nowych odcinków zostanie przesunięta.

Produkcja serialu HBO "Gra o tron" rozpocznie się latem tego roku – ogłosił Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming. Zdjęcia do nowego sezonu będą kręcone w Północnej Irlandii, a dodatkowo również w Hiszpanii i na Islandii. Premiera 7. sezonu odbędzie się latem 2017 roku w HBO.

-->"Gra o tron" - szokujące śmierci bohaterów 6. sezonu. Kogo nie zobaczymy w kolejnym sezonie?

- Teraz kiedy zima nadeszła w "Grze o tron", producenci David Benioff i D.B. Weiss poczuli, że byłoby lepiej, gdyby produkcja rozpoczęła się odrobinę później niż zwykle, żeby lepiej oddać klimat serialu - powiedział Bloys. Zamiast tradycyjnej premiery "Gry o tron" na wiosnę, przenosimy emisję na lato, żeby jeszcze lepiej móc dostosować okres zdjęciowy do wymagań produkcji.

W 7. sezonie kolejne odcinki reżyserować będą: Mark Mylod, Jeremy Podeswa, Matt Shakman i Alan Taylor. Zdjęcia w Hiszpanii będą realizowane w następujących miejscach: Sewilla, Caceres, Almodovar del Rio, Santiponce, Zumaia oraz Bermeo.

--> Fanka odkryła, jak naprawdę nazywa się Jon Snow?

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Gra o tron otrzymała 23 nominacje do nagród Emmy, najwięcej z wszystkich nominowanych produkcji już trzeci rok z rzędu, w tym dla najlepszego serialu obyczajowego, dla aktorek i aktorów drugoplanowych - Emilii Clarke, Leny Headey, Maisie Williams, Petera Dinklage’a, Kita Haringtona, za najlepszy gościnny występ nominację otrzymał Max von Sydow, za reżyserię - Miguel Sapochnik, Jack Bender oraz za scenariusz David Benioff i D.B. Weiss.

Więcej o: