To miała być "kosmiczna żenada". Woody Allen chyba tym razem przesadził [WIDEO]

Choć Woody Allen nie kryje, że praca nad serialem "Crisis in Six Scenes" była dla niego katorgą, pierwszy fragment produkcji daje nadzieję, że być może mistrz ocenia swoją twórczość odrobinę zbyt surowo.

 - To był katastrofalny błąd - tak o swoim zobowiązaniu wobec Amazona, z którym podpisał kontrakt na serial, mówił 80-letni Woody Allen w ubiegłym roku.  - Nigdy nie powinienem był się na to zgodzić. Myślałem, że to będzie łatwe. Ale myliłem się - dodał i wyraził przekonanie, że "Crisis in Six Scenes" będzie "kosmiczną żenadą". Choć w tonie reżysera można było wówczas wyczuć typową dla niego mieszaninę ironii i szczerego niepokoju, trudno przecież na podstawie jednej wypowiedzi spekulować, czy produkcja będzie udana.

Co ciekawe, zanim nie podpisał z nimi umowy, Allen nawet nie słyszał o Amazonie ani nie wiedział, na czym polega serwis emitujący treści on line. - Nie mam komputera - przyznał reżyser z rozbrajającą szczerością.

Akcja komedii "Crisis in Six Scenes" rozgrywa się w burzliwych latach 60. w Stanach Zjednoczonych, a jego bohaterami są członkowie przeciętnej rodziny z klasy średniej. Ich monotonną egzystencję zaburza wizyta gościa, który wywraca ich życie do góry nogami. Amazon właśnie opublikował fragment - całkiem zabawny! - jednej ze scen serialu, z Allenem w roli głównej. Jego bohater odwiedza salon fryzjerski i prosi o fryzurę w stylu... Jamesa Deana.

 

Po obejrzeniu sceny trudno nam uwierzyć, żeby serial Allena był taką klapą, jak zapowiadał sam reżyser. W tym krótkim fragmencie jest wszystko, za co kochamy twórcę "Annie Hall" - ironia, dystans, absurd życia uchwycony w prostej, codziennej sytuacji, i fenomenalne dialogi obnażające komediowy potencjał serii.

Poza Allenem w "Crisis in Six Scenes" występują Miley Cyrus (pierwszy raz w głównej roli od czasu "Hannah Montana"!), Elaine May, Michael Rapaport znany z serialu "Stranger Things" David Harbour i Lewis Black. Premiera planowana jest na 30 września w serwisie Amazon Video.