Leonardo DiCaprio pyta: Czy czeka nas koniec? Zobacz jego nowy film za darmo w sieci

"Czy czeka nas koniec?" to film dokumentalny, w którym Leonardo DiCaprio razem z filmowcami opowiada o skutkach ocieplenia klimatu i zastanawia się, co można zrobić, żeby uniknąć katastrofy ekologicznej.

Dokument był kręcony w czasie, gdy aktor pracował nad "Zjawą", za którą dostał Oscara. W pierwszych minutach można zobaczyć DiCaprio podczas spotkania z reżyserem Alejandro Gonzálezem Inárritu.

National Geographic udostępniło film za darmo w sieci, będzie można go oglądać do 6 listopada.

ZOBACZ "CZY CZEKA NAS KONIEC?":

 

- Nakręciliśmy ten film, aby uświadomić ludziom na całym świecie, jak pilnym problemem są zmiany klimatyczne i zachęcić ich, aby wspólnie zaczęli wypracowywać konkretne rozwiązania. Podziwiam kanał National Geographic za udostępnienie dokumentu jak największej liczbie widzów w tym ważnym dla nas okresie - komentuje DiCaprio.

Reżyserem dokumentu jest laureat Oscara Fisher Stevens, który pełni obowiązki producenta razem z DiCaprio. Za muzykę odpowiadają Trent Reznor, Atticus Ross, a także Gustavo Santaolalla i Mogwai.

Więcej o:
Komentarze (56)
Leonardo DiCaprio pyta: Czy czeka nas koniec? Zobacz jego nowy film za darmo w sieci
Zaloguj się
 • kreative

  Oceniono 87 razy 53

  a polaczki wciąż myślą, że ekologia to wymysł Merkel, żeby zaszkodzić polskiemu górnictwu. oficjalnie was wyśmiewam.

 • set456

  Oceniono 47 razy 37

  W Polsce większość ludzi ma w dupie globalne ocieplenie. Dla nich liczy się tylko to co jest teraz, czyli 500+ i takie tam przyziemne dyrdymały. Jak na katolików przystało gó... ich obchodzi co będzie po ich śmierci, oni będą już świętować w swoim niebie wolność i wieczność. Widać to po prymitywnych komentarzach np. w stylu :"jakoś tego ocieplenia w Polsce nie widać,zimno".

 • litewka100

  Oceniono 24 razy 22

  Czytam na komentarze i myślę , jakie to typowo polskie ! Facet robi coś dobrego , to oczywiście trzeba doszukiwać się drugiego dna i hejtować . Takie bzdury ludzie piszecie, że aż żal ! O prywatnym odrzutowcu itp ... No pewnie, bo jak ktoś angażuje się w ekologię , to wg waszego prostackiego toku myślenia powinien przemieszczać się parolotnią . Albo, że angażuje się z nudów . Jasne . Leo jest na pewno bardzo znudzonym człowiekiem...Ciężko zrozumieć , że ktoś może mieć pasję i angażować się w sprawy świata , prawda ?? Ach , na pewno mu za to płacą ...

 • litewka100

  Oceniono 16 razy 10

  Do niedoinformowanych : Leo jezdzi wyłącznie eko samochodami , jego dom w Nowym Jorku został w całości wybudowany z materiałów odnawialnych. Może poczytajcie trochę o jego ekologicznym stylu życia ,zamiast pisać bzdury .

 • 5krzycho9

  Oceniono 1 raz 1

  Ogladałem i przyznam szczerze rozwiazanie tego zagadnienia podpowiedziała Hinduska z ktora rozmawiał DiCaprio, a jego reakcja bezcenna- po prostu był mocno zaskoczony :) i żeby miec ostatnie slowo zaczal pieprzyc dyrdymały sytego i zadowolonego Amerykanina.

 • jiddu

  Oceniono 6 razy 0

  W filmie zabrakło mi jednego, głosu strony przeciwnej, bo nawet ci naukowcy, który nie negują ocieplenia mają inne zdanie. Też mógłbym jeździć, na przykład po Warszawie i pokazywać jedynie miejsca niebezpieczne, brudne, szare, w filmie tworząc obraz jakiejś katastrofy. Pytanie zasadnicze, to te, czy działania zaradcze, które wymyślą rządy, nie spowodują większej katastrofy dla ludzi niż ta, której się spodziewają po globalnym ociepleniu. Energia odnawialna nadal jest droższa od kopalnej, ekologiczne rolnictwo, owszem, generuje mniej skażeń, ale gdyby się przestawić tylko na nie, potrzeba będzie trzy razy więcej ziemi pod uprawy niż obecnie, a to już tak ekologicznie nie wygląda, bo będzie trzeba wycinać lasy. Takich problemów jest dużo więcej. Przede wszystkim chciałbym jednak posłuchać innych opinii, bo inaczej film ma wydźwięk jedynie propagandowy. Na przykład dla Polski wprowadzenie zmian z dnia na dzień skończyłoby się katastrofą ekonomiczną. Może jednak niech świat się rozwija własnym rytmem, kiedyś do rzek wylewano wszystko, z kominów wszystko leciało do atmosfery, ale wymyślono oczyszczalnie i filtry. Odra lat 80. a współcześnie to dwie różne rzeki, z tej starej ryb się nie jadało, chyba, że ktoś lubił posmak różnego rodzaju chemikaliów. Dzisiaj może idealnie czysta nie jest, ale ryby z niej da się zjeść. Energia odnawialna cały czas się rozwija, jednak potrzeba czasu, zanim będzie tańsza od tradycyjnej. Musk pracuje nad elektrycznymi samochodami, więc może dać światu po prostu czas, bo zmiany teraz mogą okazać się na tyle tragiczne, że brak środków powstrzyma postęp w dziedzinie energii odnawialnej.

 • ukw8078

  Oceniono 3 razy -1

  Nic przeciw czemus takiemu jak "film dokumentalny, w którym Leonardo DiCaprio razem z filmowcami opowiada o skutkach ocieplenia klimatu i zastanawia się, co można zrobić, żeby uniknąć katastrofy ekologicznej"
  Za to wiele przeciw pierdom, że to efekt działalności człowieka, bo natura ma za sobą X takich przesileń, że o zlodowaceniach nie wspomnę

 • jiddu

  Oceniono 3 razy -1

  www.listyznaszegosadu.pl/nauka/globalne-zazielenienie-kontra-globalne-ocieplenie

  Proszę sobie poczytać inne podejście do tematu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX