"Belfer" trzyma poziom, więc można się było tego spodziewać. Będzie druga seria!

To bardzo dobra wiadomość dla fanów serialu "Belfer", a jest ich całkiem sporo. Dawno już o polskiej produkcji TV nie słyszeliśmy tylu pozytywnych opinii, dlatego my też cieszymy się, że powstają kolejne odcinki.

Canal + planuje emisję drugiej serii "Belfra" jesienią 2017 roku - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Reżyserem znowu będzie Łukasz Palkowski. Ci sami twórcy - Jakub Żulczyk i Monika Powalisz - piszą scenariusze kolejnych odcinków. Tym razem wspomogą ich Bartek Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

Dobra intryga, świetna gra aktorska

"Zapowiada się na jeden z najciekawszych seriali nadchodzącego sezonu. Jest dobrze skonstruowana intryga, ciekawie zarysowane postaci i tło obyczajowe oraz świetna gra aktorów" - pisaliśmy po obejrzeniu pierwszych dwóch odcinków "Belfra". Serial z Maciejem Stuhrem w roli głównej nadal trzyma poziom i myślimy tak nie tylko my. W sieci można znaleźć sporo pozytywnych komentarzy.

Aktorzy często podkreślali w wywiadach, że do ostatniego dnia zdjęciowego nie wiedzieli, kto zabił 17-letnią Joasię. - To była dla mnie nowa sytuacja, bo nawet w wywiadach podkreślam zawsze buńczucznie, że gram w serialach wyłącznie, kiedy znam historię od początku do końca. Tutaj się ugięłam, ponieważ po przeczytaniu dziewięciu odcinków scenariusza czułam, że to bardzo wartościowy materiał. Dziesiąty pozostał dla nas tajemnicą. Łukasz (Palkowski - red.) zapewnił mnie, że gra jest warta świeczki - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl Magdalena Cielecka, która przyznała też, że nie domyśliła się, kto był mordercą.

Cielecka: nigdy nie gram w serialach, jeśli nie znam zakończenia. Dla "Belfra" zrobiłam wyjątek >>

Dawno już nie było w sieci takiej dyskusji dotyczącej typowania tożsamości zabójcy w serialu w ogóle, a co dopiero w polskiej produkcji. Wygląda na to, że twórcom bardzo skutecznie udaje się mylić tropy.

Do rozwiązania zagadki morderstwa z pierwszej serii zostały dwa odcinki. I już czekamy na informacje dotyczące fabuły kolejnego sezonu.

 

Więcej o:
Komentarze (80)
"Belfer" trzyma poziom, więc można się było tego spodziewać. Będzie druga seria!
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 42 razy 34

  co za cymbał uśmiercił adriana? jak nie powstanie z martwych w przyszłym odcinku, to normalnie nie wiem.

 • primo5

  Oceniono 35 razy 13

  Słabe punkty to:
  a)gruby komisarz
  c)wątek nauczyciela wf w pierwszych odcinkach,po co?!?!?Chyba,że wróci.
  c)Belfer jako nauczyciel-porażka.Rozdaje sprawdziany tak jak siedzą w ławkach.Nikt tak sprawdzianów nie układa!
  d)wyjazd do Kaliningradu niczym Konrad Wallenrod
  e)jaki ojciec widząc,że gangol"dyma"mu córkę nie reaguje?!?!?!?Żaden!
  f)Do Hiszpanii mało kto jeździ,Adrian,nad ocean,na północ?!?!?!?!?
  g)jakby chcieli to zamknęliby Belfra za włamanie do domku Grzegorza i byłoby po sprawie!
  W sumie da sie oglądać ale,jak mówił Wąski"są niedociągnięcia"

 • opiekun79

  Oceniono 12 razy 8

  zabiła siostra Jaśka

 • perun1984

  Oceniono 24 razy 8

  Sam pomysł na serial jest ok, ale kuleją wątki poboczne w stylu ucieczka z komisariatu, czy w lesie, jednego z bandziorów. Mogliby to bardziej dopracować. 7/10

 • 23tryt

  Oceniono 27 razy 7

  mieścina spod Bydgoszczy (rejestracje CBY, CCH), a co chwila jeżdżą do Kaliningradu jakby to było "za miedzą" ..... (nie mówiąc już o wizach, bo chyba Bydgoszcz i okolice się nie łapią się na ruch przygraniczny) .... wiele innych szczegółów tez bije po oczach

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 29 razy 7

  Scenariusz powinien być bardziej dopracowany. Wczorajszy odcinek, moment kiedy dwóch zbirów ma powiedzieć co się stało przed zabójstwem Joasi. Mówią: "powiemy, ale tylko Adrianowi". Paweł Zawadzki więc grzecznie wychodzi, Adrian po wyznaniu ich zabija. Można było inaczej wywabić Pawła, tak to wyszła dziecinada.

 • globus1065

  Oceniono 5 razy 5

  Dobrze się ogląda. Świetny rytm. Dobrze że można włączyć napisy, bo momentami nie można zrozumieć co mówią poszczególne osoby. Odliczając napisy w początkowej fazie filmu to odcinki są zbyt krótkie. Typowe polskie robienie interesów i nasza kochana "władza" wplątana z miejscowymi biznesmenami. Skądś to znam!!

 • jack_black_75

  Oceniono 15 razy 5

  Uwaga trailer! Uważam, że zabiła bądź zleciła Cielecka. Dla mnie największą niespójnością jest całkowity spokój w domu Molędów po tym jak się okazuje, że ojciec miałby dziecko z koleżanką dzieci z klasy. Wcześniej Cielecka robi mu awanturę za Orliki, ale romans i dziecko w drodze, podmiana próbek krwi to już luzik. Brak konsekwencji za podmianę próbek krwi to kolejna niedorzeczność.

 • Stefan Wisniewski

  Oceniono 10 razy 4

  Jak w większości polskich filmów, fatalny poziom audio. Muzyka, efekty dźwiękowe, odgłosy otoczenia zdecydowanie zagłuszają dialogi. Większość aktorów bełkocze, brak dobrej, wyraźnej dykcji. Mam nadzieję że scenarzystom nie zabraknie pomysłów na drugą serię i poziom audio poprawi się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX