"Belfer" trzyma poziom, więc można się było tego spodziewać. Będzie druga seria!

To bardzo dobra wiadomość dla fanów serialu "Belfer", a jest ich całkiem sporo. Dawno już o polskiej produkcji TV nie słyszeliśmy tylu pozytywnych opinii, dlatego my też cieszymy się, że powstają kolejne odcinki.

Canal + planuje emisję drugiej serii "Belfra" jesienią 2017 roku - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Reżyserem znowu będzie Łukasz Palkowski. Ci sami twórcy - Jakub Żulczyk i Monika Powalisz - piszą scenariusze kolejnych odcinków. Tym razem wspomogą ich Bartek Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

Dobra intryga, świetna gra aktorska

"Zapowiada się na jeden z najciekawszych seriali nadchodzącego sezonu. Jest dobrze skonstruowana intryga, ciekawie zarysowane postaci i tło obyczajowe oraz świetna gra aktorów" - pisaliśmy po obejrzeniu pierwszych dwóch odcinków "Belfra". Serial z Maciejem Stuhrem w roli głównej nadal trzyma poziom i myślimy tak nie tylko my. W sieci można znaleźć sporo pozytywnych komentarzy.

Aktorzy często podkreślali w wywiadach, że do ostatniego dnia zdjęciowego nie wiedzieli, kto zabił 17-letnią Joasię. - To była dla mnie nowa sytuacja, bo nawet w wywiadach podkreślam zawsze buńczucznie, że gram w serialach wyłącznie, kiedy znam historię od początku do końca. Tutaj się ugięłam, ponieważ po przeczytaniu dziewięciu odcinków scenariusza czułam, że to bardzo wartościowy materiał. Dziesiąty pozostał dla nas tajemnicą. Łukasz (Palkowski - red.) zapewnił mnie, że gra jest warta świeczki - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl Magdalena Cielecka, która przyznała też, że nie domyśliła się, kto był mordercą.

Cielecka: nigdy nie gram w serialach, jeśli nie znam zakończenia. Dla "Belfra" zrobiłam wyjątek >>

Dawno już nie było w sieci takiej dyskusji dotyczącej typowania tożsamości zabójcy w serialu w ogóle, a co dopiero w polskiej produkcji. Wygląda na to, że twórcom bardzo skutecznie udaje się mylić tropy.

Do rozwiązania zagadki morderstwa z pierwszej serii zostały dwa odcinki. I już czekamy na informacje dotyczące fabuły kolejnego sezonu.