Paweł Małaszyński znów w serialu TVN. Kostiumowym! Ma być miłość, intryga i zbrodnia

Wiosną w TVN ma wystartować kostiumowo-kryminalny serial "Belle Epoque". Zagadki będzie w nim rozwiązywał Paweł Małaszyński. Produkcja jest inspirowana prawdziwymi historiami.

Akcja dziesięcioodcinkowego serialu będzie rozgrywała się w 1905 roku w Krakowie. Główny bohater serialu, Jan Edigey - Korycki (Małaszyński), wraca do rodzinnego miasta, by rozwikłać zagadkę zabójstwa ukochanej matki. Pomaga mu w tym dawny przyjaciel Henryk Skarżyński (Eryk Lubos) oraz jego siostra Weronika (Anna Próchniak), którzy prowadzą pierwsze laboratorium kryminalistyczne w Galicji. W Krakowie Jan spotyka także swoją wielką i nieszczęśliwą miłość - Konstancję (Magdalena Cielecka).

Eleganckie stroje i brutalne zbrodnie

Każdy odcinek serialu ma być osobną zagadką kryminalną. Scenarzyści inspirowali się prawdziwymi zbrodniami, które wydarzyły się na przełomie XIX i XX wieku. W serialu będzie można zobaczyć też m.in. Olafa Lubaszenkę, Vanessę Aleksander, Weronikę Rosati oraz Eryka Kulma.

W przypadku tego serialu ważne są kostiumy. Odpowiadała za nie Małgorzata Zacharska. Aby oddać klimat epoki, stroje sprowadzono m.in. z londyńskiego Angels – jednej z największych wypożyczalni kostiumów filmowych, telewizyjnych i teatralnych na świecie oraz z czeskiego studia filmowego Barrandov. Do 10. odcinków serialu przygotowano łącznie 150 kostiumów dla aktorów i ok. 1500 dla statystów.

Zdjęcia do "Belle Epoque" realizowane są m.in. w Krakowie i okolicach oraz w Warszawie. Serial powstaje na podstawie scenariusza Igora Brejdyganta, Marka Bukowskiego oraz Macieja Dancewicza. Reżyserem został Michał Gazda, operatorem obrazu Michał Sobociński. Za charakteryzację odpowiada Alina Janerka, za scenografię Anna Wunderlich.

15 lat od premiery Wiedźmina. Filmu, o którym wszyscy chcielibyśmy zapomnieć >>

Więcej o: