"Takiego polskiego serialu jeszcze nie było!" - bardzo pozytywne opinie po finale "Belfra"

Na końcówkę tego serialu czekało mnóstwo osób. Każdy z odcinków "Belfra" oglądało średnio aż 500 tysięcy widzów, a bukmacherzy przyjmowali zakłady dotyczące wytypowania mordercy Asi Walewskiej. Reakcje po ostatnim odcinku są zdecydowanie pozytywne.

Serial polskiego oddziału "Canal+" z Maciejem Stuhrem i Magdaleną Cielecką można śmiało nazwać sukcesem. Dawno rodzima produkcja nie cieszyła się takim zainteresowaniem.

10. odcinek ma wyjaśnić wszystko - tak utrzymywali twórcy serialu "Belfer". Nazwiska mordercy mieli nie znać do ostatniej chwili nawet sami aktorzy. Faktycznie, intrygę udało się wzorowo utrzymać do samego końca. Na Facebooku, Twitterze i forach internetowych obstawiano podejrzane osoby, u bukmacherów robiono to za pieniądze. Na finał czekał m.in. Robert Lewandowski.

W ostatnim odcinku "Belfra" okazało się jednak, że odpowiedź na pytanie o mordercę Asi Walewskiej wcale nie była jednoznaczna i prosta. Reakcje fanów jasno wskazują, że taki sposób wyjaśnienia zagadki zdecydowanie przypadł im do gustu.

Na facebookowym profilu Canal+ można przeczytać: "Serial mistrzostwo świata. Zakończenie zrealizowane w iście w amerykańskim stylu. Napięcie trzyma od początku do końca serii. Wątki doskonale prowadzone, przeplatane tak, aby nic nie było jednoznaczne", "Brawo za ten serial dla C+, naprawdę jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Czekam na drugi sezon", "Furtka do drugiego sezonu, mega! Chapeau bas!". Kolejne wyrazy uznania na Twitterze:

Recenzent portalu Movies Room również pisze mocno - "Belfer to przygoda, jakiej przez kilka ostatnich lat próżno było szukać w polskiej telewizji. Wciągająca, dobrze opowiedziana i nie posiadająca żadnych uchybień od strony technicznej".

Co dalej z "Belfrem"? Już wiadomo, że kontynuacja serialu powstanie. Premiera jesienią 2017, reżyserem ponownie będzie Łukasz Palkowski, a scenarzystami - Monika Powalisz, Jakub Żulczyk oraz Bartek Ignaciuk i Wojciech Bockenheim

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,20972455,belfer-trzyma-poziom-wiec-mozna-sie-bylo-tego-spodziewac.html >>