Nabijał się z Tuska i PO. Teraz bierze się za Kaczyńskiego. Ale TVP tego nie pokaże

Mogło się wydawać, że satyra polityczna przeżywa głęboki kryzys i zostaliśmy skazani wyłącznie na prorządowe kabarety. Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju przychodzi na ratunek z miniserialem o Kaczyńskim i PiS-ie.

Jest szansa, że powszechne zażenowanie po szopce "Szopce Noworocznej" i żartach z otyłości żony prezydenta Komorowskiego może zmyć miniserial "Ucho prezesa". Stoi za nim doskonale znany publiczności Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju.

 

Przez lata na antenie TVP Górski wspólnie z innymi kabareciarzami w zabawny sposób parodiował pierwszoligowych polityków Platformy Obywatelskiej w cyklu "Posiedzenie rządu". Odcinki kończyły się słynnym już tekstem o "harataniu w gałę".

Jednak przez ostatni rok ukazał się tylko jeden nowy odcinek, kpiący z zebrania członków KOD. Najwidoczniej nowy zarząd TVP nie widział miejsca dla analogicznej satyry z obecnego premiera i jego ministrów.

Od nowego roku, już bez wsparcia publicznych mediów, pojawi się miniserial "Ucho prezesa". Górski wcieli się w nim w samego prezesa Kaczyńskiego, a akcja będzie toczyła się wokół jego gabinetu. Jak mówi sam autor w wywiadzie dla Niezależna.pl: "Nie ma w tym serialu nic zajadłego i chcę nim udowodnić, że można śmiać się z polityków bez złośliwości".

Premiera pierwszych dwóch odcinków 9 stycznia na kanale UchoPrezesa.

Więcej o: