"Ucho prezesa" już w sieci. To najbardziej oczekiwany kabaret od lat. Zobacz u nas

Tylko sam zwiastun tej serii ma ponad dwa miliony wyświetleń! Dzieło członków Kabaretu Moralnego Niepokoju to satyra na postać Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenia. Produkcją nie była zainteresowana telewizja, całość zobaczymy za darmo na YouTubie.

Kabaret Moralnego Niepokoju znany jest przede wszystkim z cyklu "Posiedzenie rządu", w którym przez lata na antenie TVP parodiował polityków Platformy Obywatelskiej.

Przez ostatni rok zarząd TVP nie znalazł stałego miejsca dla cyklu i analogicznej satyry z obecnego rządu. Komicy postanowili na własną rękę stworzyć kontynuację w postaci miniserialu politycznego "Ucho prezesa". Zgodnie z zapowiedzią, premierowe odcinki są już dostępne.

 

"Śmiać się z polityków bez złośliwości"

O godzinie 8:00 na oficjalnym kanale programu pojawiły się dwa pierwsze odcinki produkcji Roberta Górskiego. Jak mówił sam twórca w wywiadzie dla Niezależna.pl: "Nie ma w tym serialu nic zajadłego i chcę nim udowodnić, że można śmiać się z polityków bez złośliwości".

'Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć'

- czytamy w opisie produkcji na YouTubie.

"El Comandante" i jego gabinet

Głównym bohaterem satyry Górskiego jest prezes Jarosław Kaczyński. Nazywany "El Comandante" kieruje krajem ze swojego gabinetu, do którego przedstawiciele innych partii nie mają dostępu. Prezydent także na spotkanie z prezesem musi czekać. Liczy się tylko zdanie prezesa.

- Ja wam wszystkim umebluję Polskę

- mówi w pierwszym odcinku.

 

W kolejnych odcinkach pojawiać się będą niemal wyłącznie ludzie z otoczenia PiS. Jak mówi sam Robert Górski - Wszystko zdominowała jedna partia. Piszę krótkie opisy tygodnia do "Wprostu”. Próbuję czasami napisać coś o opozycji, ale ona jest tak niemrawa, blada i pozbawiona wyrazistych postaci... PiS naprawdę zgarnął całą pulę, zawładnął masową wyobraźnią właśnie dlatego, bo wystawił w pierwszej linii dobrych napastników.

Czytaj także: Szef Kabaretu Moralnego Niepokoju: Ucho to kluczowy organ pana prezesa. Wszyscy o nie walczą >>

Więcej o: