Twórca kabaretu "Ucho prezesa": "TVP jest zainteresowane". Mamy odpowiedź rzecznika

Internetowy serial od Kabaretu Moralnego Niepokoju mocno drwi z polityków obecnej partii rządzącej, a także z osoby prezesa TVP. Niespodziewanie to właśnie telewizja publiczna wyraziła zainteresowanie emisją serialu.

Robert Górski, twórca "Ucha prezesa", mówi w wywiadzie dla tygodnika wSieci wprost - Przyznam się, że prowadzimy rozmowy na różnych frontach. Rozmawiałem także z TVP i dostaliśmy pozytywny sygnał, że są tym zainteresowani.

Co na to sama telewizja? Gazeta.pl otrzymała odpowiedź od biura rzecznika TVP - Redakcje Rozrywki TVP prowadzą liczne rozmowy i negocjacje w sprawie różnych programów rozrywkowych, które mogą wzbogacić ofertę Telewizji Polskiej w tym zakresie - odpowiada wymijająco telewizja.

Po ostatnich, pozytywnych wypowiedziach posłów PiS na temat kabaretu, nie zdziwiłaby decyzja o włączeniu serialu do ramówki TVP. Niedawno o serialu w ciepłym tonie wypowiadał się na antenie Radia Szczecin sam Jarosław Kaczyński - Widziałem dwa odcinki. Dobrze, że się śmieją, bo trzeba się śmiać. A że się ze mnie śmieją, no cóż... sam się, można powiedzieć, wepchnąłem.

Kadr z serialu 'Ucho prezesa'Kadr z serialu 'Ucho prezesa' Ucho Prezesa / https://www.youtube.com/watch?v=meBI0dmQRws

"Ucho prezesa" twórcy opisują jaki polityczny miniserial. Satyrycy wcielają się w nim w postaci łudząco podobne do Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Błaszczaka. Dotychczas gabinet tytułowego prezesa odwiedzili aktorzy wcielający się m.in. w prezesa TVP, ministra obrony narodowej i jego słynnego asystenta.

Kabaret Moralnego Niepokoju zasłynął kilka lat temu cyklem "Posiedzenie rządu", żartującym z polityków gabinetu Donalda Tuska. Przez ostatni rok zarząd TVP nie znalazł stałego miejsca dla cyklu i analogicznej satyry z obecnego rządu. Komicy postanowili na własną rękę stworzyć kontynuację w postaci internetowego kabaretu.

ZOBACZ NOWY ODCINEK: UCHO PREZESA 3 >>

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o:
Komentarze (174)
"Ucho prezesa": "TVP jest zainteresowane". Mamy odpowiedź rzecznika
Zaloguj się
 • 2greg

  Oceniono 372 razy 346

  Dobra ubecka zasada: wszystko, co nam zagraża trzeba mieć pod kontrolą. A później zacznie się tzw. satyra kontrolowana, na kolaudacjach lekkie naciski, sugestie typu "No ten żart to musicie trochę załagodzić". Kochani, pozostańcie tam gdzie jesteście. Chrzanić TVP!!!!

 • smarekdarek

  Oceniono 152 razy 136

  TVP zapłaci za prawa do emisji; podpiszą umowę z twórcami, że nie będą mogli tworzyć podobnych produkcji... a później serial trafi na półki magazynów TVP.
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • ks-t

  Oceniono 91 razy 83

  Rozumiem ze na powtórki audycji sprzed lat nie bardzo twórca może wpływac. Ale świadomy występ w gadzinowej TVPIS to juz przesada. Trzeba się liczyc z konsekwencjami. Za stanu wojennego był bojkot i ci nieliczni którzy sie nie podporządkowali musieli się mocna tłumaczyć. Że praca, chleb, kredyty itp. Ale kręgosłup ma się jeden. Albo sie faszystów popiera albo nie. Pośrednich stanów nie ma.

 • def11

  Oceniono 76 razy 70

  Nie możemy zablokować emisji, spróbujmy "zagospodarować" i zmniejszyć szkody ...

  szeregowy poseł jarek

 • ziggybum

  Oceniono 81 razy 67

  Powtarzam, jeśli tego jeszcze nie rozumiecie. Oni to lubią - pokazywanie ich jako swojskich jełopów, bo tacy właśnie są. Normalni ludzie śmieją się, ale są lekko przerażeni, że ci ludzie kontrolują ich los.
  A oni się śmieją i uważają że to jest w porządku, że tak trzeba - skoro jeszcze się sufit na głowy nie zawalił, a takie jełopy jak my, wyborcy, kierują naszym krajem. Podobnie jest z Disco-Polo - to niby chała, banał i obciach - ale miniony Polaków tego słuchają, chodzą na koncerty, kupują płyty. A ostatnio znów coraz więcej. Dopóki znów nie wyjdzie to badziewie z mody - będzie nami rządził Antek, Rydzyk i Disco-Polo.

 • remo29

  Oceniono 68 razy 64

  Panie Górski, nie idź pan tą drogą, robienie interesów z tą ekipą jest nieopłacalne w każdym wymiarze, pieniądze to nie wszystko i szybko się kończą.

 • berek-oberek

  Oceniono 68 razy 62

  Wytną sceny tak jak serduszko WOŚP? Wyczyszczą kocią sierść z sierściucha?

 • japka_putina

  Oceniono 50 razy 48

  Kupią na wyłączność i będą nadawać wczesnym popołudniem. W razie protestów uruchomią powtórki tuż po północy. A zresztą prezes w tym serialu wypada bardzo sympatycznie (na tle reszty idiotów i wazeliniarzy), więc Kurski chętnie to puści, nawet jeśli sam jest bezlitośnie wykpiwany. Ten gatunek szmaty tak już ma - dla szefa da sobą dupę podetrzeć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX