Czeski serial "Kosmo", czyli Polacy w wyścigu na księżyc. To trzeba zobaczyć

Oni to naprawdę zrobili! W serialu "Kosmo" Czesi, Polacy i Słowacy walczą o miano pierwszego słowiańskiego państwa, które wyląduje na księżycu. Ale zamiast hollywoodzkiej powagi rządzi absurdalny humor i przaśny dowcip.

Chociaż wynik gwiezdnego wyścigu od początku jest do przewidzenia - w końcu to Czesi są twórcami serialu "Kosmo" - nie chodzi oczywiście o rezultat. Komediowy sitkom to festiwal absurdalnego dowcipu, z którego słyną czeskie komedie. Do tego zestaw już całkiem przyziemnych żartów z narodowych stereotypów.

Polacy to wąsaci szlachcice w dresach, obowiązkowo podróżujących we czwórkę z wilczurem na pokładzie. A ich rakieta nazywa się "Pan Wołodyjowski". Z kolei statek Słowaków wypełniony jest gadżetami niczym górskie sklepy z pamiątkami.

Składający się z pięciu odcinków serial "Kosmo" dostępny jest na razie wyłącznie na stronie Ceská televize, niestety nie dla widzów z Polski. Czekamy niecierpliwie, aż polską premierą zainteresuje się któraś z rodzimych stacji telewizyjnych.

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o: