Czeski serial "Kosmo", czyli Polacy w wyścigu na księżyc. To trzeba zobaczyć

Oni to naprawdę zrobili! W serialu "Kosmo" Czesi, Polacy i Słowacy walczą o miano pierwszego słowiańskiego państwa, które wyląduje na księżycu. Ale zamiast hollywoodzkiej powagi rządzi absurdalny humor i przaśny dowcip.

Chociaż wynik gwiezdnego wyścigu od początku jest do przewidzenia - w końcu to Czesi są twórcami serialu "Kosmo" - nie chodzi oczywiście o rezultat. Komediowy sitkom to festiwal absurdalnego dowcipu, z którego słyną czeskie komedie. Do tego zestaw już całkiem przyziemnych żartów z narodowych stereotypów.

Polacy to wąsaci szlachcice w dresach, obowiązkowo podróżujących we czwórkę z wilczurem na pokładzie. A ich rakieta nazywa się "Pan Wołodyjowski". Z kolei statek Słowaków wypełniony jest gadżetami niczym górskie sklepy z pamiątkami.

Składający się z pięciu odcinków serial "Kosmo" dostępny jest na razie wyłącznie na stronie Ceská televize, niestety nie dla widzów z Polski. Czekamy niecierpliwie, aż polską premierą zainteresuje się któraś z rodzimych stacji telewizyjnych.

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o:
Komentarze (115)
Czeski serial "Kosmo", czyli Polacy w wyścigu na księżyc. To trzeba zobaczyć
Zaloguj się
 • mieszczuch123

  Oceniono 193 razy 159

  No to wojna z Czechami. Wszak wiadomo, że to pan Twardowski był pierwszy na Księżycu, a Czesi jeszcze wtedy widelców nie używali. No id do dziś nie mają ambasadora w.San Eskobar.

 • marekbic

  Oceniono 98 razy 88

  Ale jajca.... Logo Polski papież na tygrysie.... Hahaha czadu dają bracia Pepiki. A nasi z wąsem i psem hahahaha

 • flemming

  Oceniono 139 razy 87

  Czesi to ateiści i jakoś żyją, dobrze żyją, bez Jasnej Góry, Hosera, Głodzia i Rydzyka. Bez miesięcznic Smoleńskich. Nie mają obrony terytorialnej, szalonego Antka i Misiewicza. Nie niszczą swego państwa, tak jak PiS i Kaczyński. Nie zbawiają Europy. Piją sobie piwko, jeżdżą do chaty w weekend, nie latają z jęzorem po kościołach. Ich TV publiczna nie transmituje mszy, tylko dobre programy rozrywkowe. Nie maja lekcji religii w szkołach. Księża są na pensji państwowej i nie wyrywają kasy od nielicznych wiernych. Nie biją na ulicach "czarnych" i nie palą ich kebabów. I śmieją się z Polaków, dla nich barbarzyńców z północy, fanatyków religijnych takich samych jak islamiści, ludzi zawsze pijanych i zachowujących się publicznie jak chamy. Odsuwają się od nas z odrazą, nie chcą się z nami kumplować, wolą z Niemcami, Austriakami. Nas uważają za azjatycką dzicz. Czy patrząc na państwo PiSlamskie i jego wyznawców nie maja racji?

 • azotanpotasu

  Oceniono 103 razy 75

  z Polski sobie jaja robia, no to bedzie zaraz kosa z Czechami. Antoni czy WOT juz gotowy? Drony? Helikoptery? Jak to nie ma? Trudno. No to szabelki w dlon i jazda!

 • japka_putina

  Oceniono 73 razy 57

  Waszcz skomentuje, Naczelnik się obrazi i jeszcze będzie z tego regionalny konflikt.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 60 razy 46

  Zaraz będą się z nas śmiali na San Escobar

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 46 razy 42

  Przywieziemy wódę a Pepiki piwko i się wspólnie pośmiejemy.
  Nie to co z wiecznie prześladowanymi.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 54 razy 40

  Czesi zawsze mieli super poczucie humoru, ironi. Potrafili sie śmiać z siebie innych. Zaraz zleci sie tutaj masa wąsatych PiS kretynow i zaczną grozić Czechom doniesieniami do prokuratury. Brawo Czesi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX