Pawłowicz recenzuje "Ucho Prezesa": Te odcinki nie są śmieszne

Wśród wielu pozytywnych reakcji na kabaret "Ucho Prezesa", także ze strony polityków PiS, pojawił się też mocny głos "na nie". Krystyna Pawłowicz ostro krytykuje serial Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Na łamach serwisu wPolityce ukazała się długa opinia posłanki Pawłowicz na temat satyrycznego serialu "Ucho Prezesa", zrealizowanego przez Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Recenzja zaczyna się od mocnego wstępu - Kolejne odcinki pokazują jak diabolizowanemu przez lata w mediach wizerunkowi prezesa Jarosława Kaczyńskiego uległ sam autor tej satyry - pisze Pawłowicz. Dalej wymienia, co konkretnie jej podpadło.

 

Pisze o "fałszywym, 'piwnicznym' nastroju odcinków" i zarzuca, że Robert Górski uległ "skutecznej, 'antykaczystowskiej' propagandzie". Jednak wydaje się, że najbardziej nie spodobał się jej sposób, w jaki aktor odgrywa rolę prezesa - Pokazuje postać „ciężką”, bez poczucia humoru, i właściwie złą, budzącą strach. Poza tym, pan Prezes, o ile mi wiadomo, nie słodzi herbaty cukrem i nie je cukierków.

Reakcja Pawłowicz może zaskakiwać. "Ucho Prezesa" zebrało pozytywne opinie od jej kolegów z PiS, ciepło komentował go nawet Jarosław Kaczyński, a emisją serialu zainteresowane jest TVP.

ZOBACZ POPRZEDNIE ODCINKI >>

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o: