"Ucho Prezesa" miało być w TVP, ale Górski zrobi "Lemingrad"? Ma się śmiać z opozycji

"Lemingrad" - taki tytuł ma nosić komediowy serial Roberta Górskiego, który jest też autorem hitowego kabaretu "Ucho Prezesa". O negocjacjach z TVP nieoficjalnie napisał portal Wirtualnemedia.pl.

Do tej pory w sieci ukazały się trzy odcinki serialu żartującego z czołowych polityków PiS. Łącznie mają ponad 13 milionów wyświetleń. W tym tygodniu informowaliśmy, że trwają rozmowy pomiędzy Górskim z Kabaretu Moralnego Niepokoju a TVP.

Dziś okazało się, że przedmiotem rozmów ma być całkiem nowy serial komediowy - "Lemingrad". W przeciwieństwie do "Ucha Prezesa", będzie się skupiał się przede wszystkim na... działaniach partii opozycyjnych, a nie obozu rządzącego.

Gazeta.pl otrzymała jednak wypowiedź od przedstawicielki Roberta Górskiego, która napisała enigmatycznie - Jedynym serialem, nad którym pracuje Robert w tej chwili, jest Ucho Prezesa - Może to oznaczać, że nowej produkcji faktycznie nie będzie. Ale być może "Lemingrad" po prostu przybierze inną formę niż serial.

 

Robert Górski wraz z Kabaretem Moralnego Niepokoju zasłynął dzięki emitowanemu przez lata w TVP cyklowi "Posiedzenia rządu". Być może "Lemingard" narodzi się jako jego kontynuacja.

Skąd w ogóle pomysł na "Lemingard"? - Kierownictwo publicznego nadawcy uznało, że „Ucho prezesa” jest projektem internetowym i zbyt niszowym, by trafić do widza telewizyjnego. Lepiej zatem poszukać nowego formatu, który trafi na jedną z głównych anten.

To byłaby zaskakująca decyzja, bo do tej pory "Ucho Prezesa" zbierało dużo pozytywnych opinii, w tym także od polityków PiS.

ZOBACZ POPRZEDNIK ODCINEK: "UCHO PREZESA ODC. 3" >>

A teraz zobacz: Tak wyglądają dziś bohaterowie kultowego serialu "Miasteczko Twin Peaks". Już niedługo znów ich zobaczysz

Więcej o: