Telekamery 2017 wręczone. Nagroda specjalna za "Belfra". A Canal+ szykuje kolejne seriale

Telekamery 2017 trafiły już do laureatów - w tym roku nie było telewizyjnej transmisji. Kto cieszył się z wygranej? M.in. twórcy seriali "Ojciec Mateusz" i "Belfer".

"Belfer", produkcja Canal+ z Maciejem Stuhrem w roli głównej, została wyróżniona nagrodą specjalną. O jej przyznaniu - w przeciwieństwie do zwykłych nagród - decyduje redakcja „Tele Tygodnia”, a nie czytelnicy.

Teraz Belfer, potem Król

- Ogromnie cieszymy się z nagrody. Zainteresowanie serialem przerosło nasze oczekiwania i to tym bardziej motywuje nas do intensywnych prac nad drugim sezonem - skomentowała statuetkę Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+. - Jako CANAL+ będziemy więcej inwestować w lokalne produkcje. Zakupiliśmy już prawa do książek Vincenta Severskiego oraz "Króla" Szczepana Twardocha - prace adaptacyjne trwają. Pracujemy też nad innymi propozycjami – dodała. 

W czyje ręce trafiły inne Telekamery 2017? "Ojciec Mateusz" wygrał w kategorii serial. W kategorii aktor oraz aktorka obyło się bez niespodzianek - wygrali zeszłoroczni zwycięzcy: Michał Żebrowski (Na dobre i na złe) oraz Barbara Kurdej-Szatan (M jak miłość).

W tym roku żadna ze stacji telewizyjnych nie pokazała gali - Telekamery zostały wręczone po raz 20. Uroczystość poprowadzili Agnieszka Cegielska i Artur Orzech, ale show skradł wszystkim Maciej Orłoś. Ubiegłoroczny laureat w kategorii "prezenter informacji" wręczył statuetkę Anicie Werner. Wcześniej jednak rzucił aluzję na temat swojego rozstania z "Teleexpressem" i TVP.

Telekamery 2017 - lista zwycięzców: 

 SERIAL

Ojciec Mateusz

AKTORKA

Barbara Kurdej-Szatan

AKTOR

 Michał Żebrowski

SERIAL FABULARNO-DOKUMENTALNY

Na sygnale

PROGRAM ROZRYWKOWY

Rolnik szuka żony

OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA

Martyna Wojciechowska

PREZENTER INFORMACJI

Anita Werner

PREZENTER POGODY

Marzena Słupkowska

KOMENTATOR SPORTOWY

Dariusz Szpakowski

JUROR

Agustin Egurrola

NADZIEJA TELEWIZJI

Marcelina Zawadzka

Telekamery 2017 - NAGRODA SPECJALNA

Canal+ - serial Belfer

Złota Telekamera 2017

Serial Ranczo

Platynowa Telekamera 2017

Teresa Lipowska - za 60 lat pracy artystycznej

Więcej o: