Nawet prawica pisała o tym filmie: Artystycznie kulawy. A TVP zrobiło z niego serial

Telewizja wyemituje w marcu pięć odcinków "Historii Roja". Całość powstała w oparciu o zmiażdżony przez krytykę film o żołnierzach wyklętych.

"Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" to serial opowiadający o losach żołnierzy zbrojnego podziemia po zakończeniu II wojny światowej. Skupia się głównie na wydarzeniach związanych z postacią Mieczysława Dziemieszkiewicza, czyli tytułowego "Roja".

Serial powstaje bezpośrednio na podstawie filmu "Historia Roja", który wszedł do polskich kin w marcu 2016 roku. Przypomnijmy, że produkcja nie przypadła do gustu ani krytykom filmowym, ani nawet prawicowym recenzentom.

"Historia Roja" - ZWIASTUN

Na Filmwebie przeczytamy, że "'Historia Roja' w najlepszym wypadku reprezentuje poziom telewizyjnego "W-11", w najgorszym – amatorskiej produkcji kręconej z kolegami po godzinach".

W zaskakującym artykule portalu wPolityce autor tekstu podsumowuje produkcję słowami: "Artystycznie kulawy film. Wyklęci zasługują na więcej". Stąd też dziwić może fakt, że TVP zdecydowała się na to, aby zamienić kinowe dzieło na serial.

Pięcioodcinkową "Historię Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" obejrzymy w Jedynce w środy o 20:30. Pierwszy odcinek 1 marca. W roli głównej debiutant - Krzysztof Zalewski-Brejdygant.

embed
Więcej o:
Komentarze (154)
Nawet prawica pisała o tym filmie: Artystycznie kulawy. A TVP zrobiło z niego serial
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 142 razy 84

  Żołnierze wyklęci - bohaterowie kiboli wyklętych. TVPiS stara się zainteresować pewną grupę docelową. Ciekawe jakie reklamy się przed emisją serialu pojawią? Bejsbole z symbolami PW, czy zestaw maczet dla całej rodziny?
  www.youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • krynolinka

  Oceniono 114 razy 78

  Kulawy,nie kulawy ale arcydzieło.Teraz będzie arcydzieło w odcinkach.Narodowe.Bo jak wiadomo wszystko co narodowe to arcydzieło.Dewaluacja słów idzie jak burza.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 91 razy 69

  "Historia Roja" jest złym filmem. Począwszy od scenariusza, poprzez reżyserię, a na kostiumach skończywszy (parę lat po wojnie żołnierze podziemia mają mundury jakby za chwilę mieli iść na defiladę). Decyzja zakupu serialu jest wyłącznie polityczna, nawet Jacek Kurski nie chciał serialu kupić, ale jak widać to nie on rządzi w TVP.

 • olsen64

  Oceniono 93 razy 59

  Pamiętajmy o ponad pięciu tysiącach cywili – mężczyznach, kobietach i dzieciach – bestialsko zamordowanych przez tzw. żołnierzy wyklętych.
  Historycy szacują, że tzw. żołnierze wyklęci zamordowali 187 dzieci poniżej 14 roku życia. Liczba zabitych z ich rąk cywilów przekracza 5 tysięcy.

 • sailor20170605

  Oceniono 72 razy 56

  Podczas okresu kiedy w Polsce działali jeszcze żołnierze wyklęci stacjonowały również wojska sowieckie. Czy jest chociaż jeden przypadek aby ci wyklęci uderzyli na te jednostki? Czy li tylko ograniczali się do palenia polskich wsi i mordowania wieśniaków?

 • taunus68

  Oceniono 46 razy 40

  Nie pojmuję jak koorvy Misiewicze kojarzą się komuś z Bogiem,Honorem i Ojczyzną...

 • elenem

  Oceniono 54 razy 40

  TVP moze sobie puszczac co chce... nawet "dzieje papy Rydzyka" :)) albo bąki na wietrze ... Ja nie oglądam tego syfu pisowskiego i abonamentu nie płacę. :)) Mam wywalone na nich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX